Ubezpieczenia

Grupa Generali Polska sponsorem turnieju Generali Deyna Cup

poleć drukuj

W dniach 6-7 lipca br. na stadionie warszawskiej Legii, rozegrany zostanie pierwszy, międzynarodowy turniej piłkarski pod nazwą „Generali Deyna Cup”. Turniej zostanie zorganizowany przez Fundację im. Kazimierza Deyny przy współpracy z Legią Warszawa, Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa oraz miastem stołecznym Warszawa. Sponsorem tytularnym turnieju została Grupa Generali Polska.

Na początku mieliśmy tylko marzenie, dziś mamy przyjemność poinformować Państwa o powołaniu do życia imprezy poświęconej pamięci sportowca, który symbolizuje wszystko, co w polskiej piłce najlepsze.” – powiedział Janusz Dorosiewicz, Prezes Fundacji im. Kazimierza Deyny. Turniej, poza dostarczeniem sportowych emocji, będzie także miał dodatkowy wymiar.

„Marzeniem Kazimierza Deyny po zakończeniu kariery była nauka dzieci i młodzieży gry w futbol w szkółkach piłkarskich. Wierzymy, że gdyby żył, byłby jednym ze współtwórców Akademii Piłkarskiej Legii, której wychowankowie grają z powodzeniem w pierwszej drużynie Legii i coraz częściej powoływani są do reprezentacji Polski. Dlatego właśnie na rozwój Akademii Legii postanowiliśmy przekazywać dochód z turnieju” – dodał Janusz Dorosiewicz, Prezes Fundacji im. Kazimierza Deyny.

W pierwszy weekend lipca, na stadionie warszawskiej Legii rozegrany zostanie międzynarodowy turniej piłkarski poświęcony pamięci najwybitniejszego piłkarza w historii polskiego futbolu – Kazimierza Deyny. Udział w turnieju potwierdziły cztery znakomite drużyny: mistrz Brazylii – Fluminense Rio de Janeiro, mistrz Serbskiej Super Ligi – Partizan Belgrad, mistrz Austriackiej Bundesligi – Austria Wiedeń oraz ośmiokrotny Mistrz Polski i szesnastokrotny zdobywca Pucharu Polski –Legia Warszawa.

– „Chciałbym, aby ten turniej pisał nowe, wspaniałe karty historii naszego klubu związane z Kazimierzem Deyną i pielęgnował pamięć o tym wybitnym, najlepszym w historii polskiego futbolu piłkarzu. Staramy się wspólnie z Fundacją oraz kibicami dbać o piękną tradycję Legii i legendę Deyny. Cieszę się, że zaproszenia do udziału w pierwszej edycję Generali Deyna Cup przyjęły tak uznane kluby i jestem przekonany, że turniej będzie stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a kibice zadbają o odpowiednią oprawę i niezapomnianą atmosferę. Moją ciekawość budzi szczególnie wizyta brazylijskiego Fluminense, które – przypomnę – jest od niedawna naszym partnerem i wizyta tego klubu to jeden z elementów szerokiej współpracy, która będzie realizowana już w najbliższym czasie” – mówi Prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski.

Sponsorem tytularnym turnieju została Grupa Generali Polska. „Generali od początku swojej działalności angażuje się w inicjatywy sportowe, które są synonimem dążenia do perfekcji i osiągania sukcesów dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy – wartości reprezentowanych przez naszą firmę. Kazimierz Deyna to najlepszy piłkarz w historii polskiej reprezentacji, o którym zagraniczni dziennikarze mówili „Generał” – tym bardziej jesteśmy dumni mogąc objąć opieką sponsorską turniej poświęcony jego pamięci” – powiedział Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Przy organizacji Turnieju Fundacja im. Kazimierza Deyny współpracuje ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. „Deyna był najwybitniejszym polskim piłkarzem, kochanym przede wszystkim w Warszawie. Kibice Legii dawali temu wyraz w trakcie jego kariery. Nigdy o nim zapomnieliśmy, wywieszając flagę z Jego portretem na stadionach i poświęcając Kazikowi jedną z opraw meczowych. Właśnie wśród nas zrodziła się idea budowy pomnika Kazimierza Deyny, który został całkowicie sfinansowany ze składek kibiców i odsłonięty w dziesiątą rocznicę działalności SKLW. Kibice Legii aktywnie włączą się w promowanie turnieju, by zapamiętano go jako wyjątkowe wydarzenie. Kazimierz Deyna na to zasługuje, gdyż był i na zawsze pozostanie legionistą.” – Leszek Mańk, Prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

18 maja br., podczas spotkania Legii Warszawa z Lechem Poznań ogłoszone zostaną pary eliminacyjne.

W turnieju Generali Deyna Cup rozegrane zostaną w sumie cztery mecze. Spotkania półfinałowe odbędą się w sobotę 6 lipca. Pierwszy mecz o godzinie 15:00, drugi o godzinie 17:00. Triumfatorzy sobotnich spotkań zmierzą się ze sobą w niedzielę, 7 lipca o godzinie 15:00 w finale Generali Deyna Cup, a pokonani zagrają w meczu o 3. miejsce w turnieju o godzinie 12:00.

Informacje o turnieju publikowane będą na oficjalnej stronie internetowej turnieju:www.deynacup.pl

Turniej będzie nie tylko wielkim wydarzeniem sportowym, ale także – dzięki rodzinnej atmosferze i wielu dodatkowym atrakcjom – ciekawą formą spędzenia pierwszego wakacyjnego weekendu w stolicy.

Bilety dostępne będą również dla osób nie posiadających kart kibica w serwisach legia.com, kupbilet.pl oraz w sprzedaży bezpośredniej, w kasach Legii.

Źródło: Generali


Tagi: ,

Samochody Volkswagen najczęściej ubezpieczaną mark... Najczęściej ubezpieczaną przez Klientów Generali w Polsce marką samochodu jest Volkswagen, zaraz za nim plasują się Fiat i Opel - wynika z najnowszego...
Wyniki finansowe Grupy Generali za III kwartały 20... Na koniec września składka przypisana brutto spółek Grupy Generali w Polsce wzrosła rok do roku o ponad 10% do 1.550 mld zł. Ten dobry rezultat został...
Turniej florecistów sponsorowany przez Grupę Gener... W weekend 26-27 stycznia br. na terenie Areny Ursynów w Warszawie szermierze z kilkunastu krajów w ramach Pucharu Europy Kadetów po raz szósty sta...
Generali Auto – nowa aplikacja mobilna Grupy... Grupa Generali Polska, z myślą o swoich obecnych i przyszłych klientach, przygotowała bezpłatną aplikację mobilną ‘Generali Auto’. Ta innowacyjna apli...