Ubezpieczenia

Turniej florecistów sponsorowany przez Grupę Generali

poleć drukuj

W weekend 26-27 stycznia br. na terenie Areny Ursynów w Warszawie szermierze z kilkunastu krajów w ramach Pucharu Europy Kadetów po raz szósty stanęli do rywalizacji o FLORET WITOLDA WOYDY oraz o PUCHAR ZŁOTEJ DRUŻYNY. Grupa Generali kontynuując swoje zaangażowanie w promowanie pozytywnych wartości tradycyjnie kojarzących się ze sportem została sponsorem generalnym turnieju.

Dwudniowa impreza zgromadziła na starcie 162 zawodników z 18 krajów. Zwycięzca w nagrodę otrzymał floret z klingą pokrytą 24-karatowym złotem oraz pamiątkowy medal, podobny do tych, które prawie 41 lat temu z Monachium przywiózł Woyda.

W turnieju indywidulanym triumfował Francuz Alexandre Sido pokonując w finale szóstej edycji tych zawodów Łotysza Renarsa Blumentalsa 15:4. Najlepszy z Polaków – Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) – był piąty.

-„Grupa Generali od wielu lat aktywnie wspiera sportowców angażując się zarówno w promocję szkolenia dzieci i młodzieży jak i samych zawodów sportowych. Chcę, aby te wszystkie szczytne wartości, jakie kojarzą się nam z prawdziwą rywalizacją sportową znalazły uznanie w jak najszerszym gronie młodych sportowców” – powiedział podczas dekoracji zwycięzców Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Zmagania „O Puchar Złotej Drużyny” wygrała Francja I, zwyciężając w finale trzeci zespół tego kraju 45:27. Pierwsza ekipa biało-czerwonych zajęła piąta pozycję.

– „Ustanowienie turnieju indywidualnego pod patronatem Witolda Woydy i drużynowego pod wezwaniem zespołu polskich florecistów i ich trenera ma tyleż przypomnieć młodym pokoleniom florecistów o wspaniałych tradycjach polskiej szermierki, co dać możliwość i bodziec do rywalizacji w silnej konkurencji jak najszerszemu gronu zdolnych zawodników.” – informuje Tomasz Malanowski Prezes Fundacji im. Witolda Woydy.

Dla młodych polskich zawodników turniej FLORET WITOLDA WOYDY ma szczególne znaczenie – odbywa się pod hasłem: „Szukamy następcy mistrza olimpijskiego”. Patron turnieju, zmarły 5 maja 2008 roku Witold Woyda, jest do dziś ostatnim polskim zwycięzcą igrzysk nie tylko we florecie, ale w szermierce w ogóle. Na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium zdobył pierwsze miejsce indywidualnie oraz wraz z kolegami, w turnieju drużynowym.

Organizatorem turnieju jest Fundacja im. Witolda Woydy, która od 6 lat, co roku organizuje międzynarodowy turniej szermierki imieniem swego patrona.

Źródło: Generali


Tagi: , , ,

Specjalna promocja w Allianz dla wybranej grupy kl... Od 13 do 19 września tego roku w Allianz Direct obowiązuje specjalna oferta cenowa skierowana do wybranych grup klientów ubezpieczeń komunikacyjnych. ...
Ubezpieczenia OC promowane podczas kampanii reklam... Liberty Direct rozpoczął kampanię reklamową promującą ofertę ubezpieczeń OC. Koncepcja kampanii powstała w oparciu o wyniki zestawienia opracowanego p...
Specjalna promocja na zakup ubezpieczenia komunika... Od 26 lipca do 1 sierpnia trwa specjalna promocja cenowa Allianz Direct w ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz turystycznych. Każda osoba, któ...
Klienci HSBC Bank Polska mogą skorzystać z promocy... Na wakacje HSBC Bank Polska przygotował dla swoich klientów promocyjną ofertę ubezpieczeń w podróży zagranicznej (ochronę zapewnia TUiR Allianz Polska...
Lipcowa promocja w Ergo Hestii na ubezpieczenia ko... Ergo Hestia oferuje w lipcu 10 proc. zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC, NNW. Promocja adresowana jest zarówno do klientów indywidualnych, ...