Ubezpieczenia

Szkolenia dla Brokerów w Concordia Ubezpieczenia

poleć drukuj

Concordia Ubezpieczenia, podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowało dwa dwudniowe szkolenia dla Brokerów. – Podczas prezentacji pokazujemy uczestnikom spotkania, że nie jesteśmy jedynie ubezpieczycielem sektora rolnego. Burzymy mity i prezentujemy ofertę Concordia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużego biznesu – mówi Anna Bernacka-Matras, Dyrektor Biura Sprzedaży Kompleksowej Concordia Ubezpieczenia.

Tegoroczne szkolenia odbyły się w dwóch miejscach. Pierwsze w okolicach Bydgoszczy 8-9 marca, a drugie koło Warszawy w dniach 22-23 marca. Patronat nad szkoleniem objęło Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Ubiegłoroczne spotkanie zebrało wiele pochlebnych opinii wśród jego uczestników, które niewątpliwie przyczyniły się do tego, że lista chętnych na oba szkolenia zamknęła się już w pierwszym dniu ogłoszenia informacji o możliwości zapisów.

– Stowarzyszenie z przyjemnością współpracuje z Concordią Ubezpieczenia od ubiegłego roku przy organizacji szkoleń. Potwierdzeniem ich atrakcyjności jest niemal 100% frekwencja. Oprócz dużego zasobu wiedzy o produktach, przekazywanej przez najlepszych ekspertów z Concordii, ze szczególnym zainteresowaniem przysłuchuję się wykładom prowadzonym przez mecenasa Jakuba Nawracałę – mówi Jacek Kliszcz, Prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Szkolenia mają formę głównie wykładów prowadzonych przez specjalistów z Concordia Ubezpieczenia. Kończą się one często dyskusją, która angażuje uczestników w pogłębianie zagadnień zaprezentowanych w czasie prelekcji. W ramach dwudniowych zajęć odbywają się także rozmowy panelowe. Każdy z uczestników otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

– Cieszą nas rozmowy w kuluarach, w których dyskutujemy na tematy bieżące, ale także omawiamy propozycje na przyszłość. Są one dla nas bardzo cenne, ponieważ w ich trakcie padają sugestie naszych Partnerów dotyczące potrzeb sektora nie tylko rolnego – mówi Anna Bernacka-Matras.

Brokerzy z uwagą wysłuchali prelekcji prezentujących ofertę ubezpieczeń dla małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych. Zainteresowanie budziły w szczególności tematy związane z branżą odnawialnych źródeł energii, wciąż jeszcze mało popularną w Polsce. Brokerzy z zadowoleniem podkreślali możliwość prowadzenia wspólnych prac z Concordia Ubezpieczenia nad programami dedykowanymi dla konkretnych branż lub rodzajów działalności. W ich ramach określa się zakres ochrony, zasady przyjmowania podmiotów do ubezpieczenia, wymagania prewencyjne, czy też zasady likwidacji szkód. Dzięki programom dedykowanym, ubezpieczony, Broker i Concordia zyskują przejrzystość zasad i przewidywalność współpracy. Umożliwia to znaczne przyspieszenie procesu ofertowania.

Poszerzanie współpracy i integracja ze środowiskiem Brokerów to bardzo istotny element strategii Concordia Ubezpieczenia na kolejne lata. Brokerzy są ważnymi partnerami biznesowym w budowaniu relacji z Klientami.

Źródło: Concordia


Tagi: , , , , ,

Jak dochodzić swoich spraw gdy uszkodzimy samochód... Eksperci internetowej porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl radzą, jak dochodzić swoich praw, w sytuacji gdy posiadacz pojazdu uszkodził nie ze swojej ...
Jak zachować się gdy przytrafi nam się kolizja dro... Wielogodzinna podróż samochodem, tłum aut na drodze, przebudowy, dziurawa nawierzchnia, a do tego wszystkiego jeszcze nudzące się maluchy w samochodzi...
Większe składki na rzecz Ubezpieczeniowego Fundusz... Firmy ubezpieczeniowe oferujące polisy komunikacyjne OC zgodziły się wczoraj – choć po gorącej dyskusji - na podwyżkę składki na Ubezpieczeniowy Fundu...
Kupujący polisy komunikacyjne nie zawsze podają pr... W ciągu roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny planuje udostępnić firmom ubezpieczeniowym - w trybie on-line - narzędzie do weryfikacji zniżek za b...
Ergo Hestia zmienia szatę graficzną logo Ergo Hestia będzie miała nowy system identyfikacji wizualnej. Zmianie ulegnie logo firmy i kolorystyka, w której dominować mają czerwień i szarość. ...