Ubezpieczenia

III Opolskie Seminarium Ubezpieczeniowe już za nami

poleć drukuj

27 kwietnia w Auli Błękitnej Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego odbyła się trzecia edycja Opolskiego Seminarium Ubezpieczeniowego. Inicjatorem spotkania był Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Opolu oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego Zakład Prawa Pracy i Polityki Społecznej. Podczas tegorocznego seminarium referat na temat „Zasad ochrony zdrowia” wygłosił prof. zw. dr hab. Jan Jończyk z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Do udziału w seminarium zostali zaproszeni znamienici goście, między innymi: Prezes Sądu Okręgowego w Opolu, przewodniczący Wydziałów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Opolu oraz dyrektorzy instytucji, którzy na co dzień współpracują z ZUS-em. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektor KRUS-u, Okręgowy Inspektor Pracy oraz Rzecznik Praw Pacjenta opolskiego NFZ. Podczas seminarium nie zabrakło przedstawicieli ZUS: dyrektorów oddziałów dolnośląskich i śląskich, naukowców z Uniwersytetu Opolskiego oraz studentów.

Podczas wykładu, wygłoszonego przez prelegenta – prof. zw. dr hab. Jana Jończyka, mieliśmy okazję poznać poglądy tego wybitnego, jednego z najlepszych w kraju znawcy prawa pracy i prawa zabezpieczenia społecznego, na temat modeli i zasad ochrony zdrowia. Autor przywoływał w tym względzie doświadczenia nie tylko Polski, ale także innych krajów, w tym te najaktualniejsze, dotykające choćby USA czy Grecji. Dyskusja, jaka wywiązała się na kanwie podniesionego tematu, dotyczyła propozycji i projektów modeli ochrony zdrowia, możliwych do zastosowania w przyszłości w Polsce. W trakcie rozmów ścierały się ze sobą dwa poglądy: modelu kas chorych oraz modelu służby zdrowia lub obu systemów z pewnymi modyfikacjami.

Na zakończenie seminarium, dr Kamil Antonów z Uniwersytetu Opolskiego, w imieniu organizatorów, podziękował zebranym za uczestnictwo oraz zaprosił na kolejną edycję Opolskich Seminariów Ubezpieczeniowych, które – wyrażamy naszą nadzieję – znalazły już stałe miejsce w kalendarzu zaproszonych gości.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych


Tagi: , ,

Przed zagranicznym wyjazdem na urlop warto wykupić... Podczas zagranicznego urlopu możemy uniknąć kosztów leczenia, pobierając przed wyjazdem z NFZ kartę EKUZ. Narciarze powinni jednak pamiętać o wykupien...