Ubezpieczenia

Zimowe szaleństwa wymagają odpowiedniego ubezpieczenia

poleć drukuj

Rozpoczynające się w wielu miastach Polski ferie zimowe zachęcają do większej aktywności fizycznej, zwłaszcza tej na stokach. Aby wyjazd zimowy był udany, należy zadbać nie tylko o sprzęt, ale należy również zastanowić się nad wyborem ubezpieczenia – podpowiadają pracownicy MAK Investments.

Oferta ubezpieczeń na rynku, jest tak ogromna, że każdy znajdzie ochronę dopasowaną do swoich potrzeb. Należy jednak zwrócić uwagę na ogólne warunki ubezpieczenia, ponieważ nie wszystkie produkty turystyczne zapewniają odpowiednią ochronę dla narciarzy i snowboardzistów wyjeżdżających za granicę.

Zawierając ubezpieczenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sumy ubezpieczenia oraz do jakiej kwoty zostaną nam wypłacone świadczenia. Najistotniejszą kwestią ubezpieczenia związanego z wyjazdami zimowymi  jest świadczenie zapewniające pokrycie kosztów w przypadku nagłego zachorowania lub wypadku i jego następstw oraz OC w życiu prywatnym – mówi Robert Grabowski, przedstawiciel Grupy MAK.

Najważniejszym elementem ubezpieczenia kosztów leczenia w trakcie wyjazdów zagranicznych jest pokrycie kosztów w przypadku nagłego zachorowania i wypadku. Stając przed wyborem ubezpieczenia trzeba pamiętać, aby sprawdzić, do jakiej kwoty zapewni ono nam pokrycie lub zwrot kosztów leczenia.

Ubezpieczenia turystyczne posiadają często możliwość rozszerzenia zakresu o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Jest ono istotnym elementem polisy, ponieważ pozwala pokryć straty finansowe osobom, które zostały poszkodowane z naszej winy. W przypadku nie posiadania w zakresie takiej ochrony, będziemy zobowiązani do poniesienia kosztów leczenia i transportu poszkodowanego, zapłacenia wysokiego odszkodowanie, a w skrajnych sytuacjach rentę, z własnych środków.

Należy pamiętać, że nie zawsze wysoka cena ubezpieczenia, zagwarantuje nam pełną ochronę. Oferowane przez towarzystwa ubezpieczenia zimowych wyjazdów posiadają nie tylko inny zakres świadczeń, ale również cenę.

Produkty ubezpieczycieli są bardzo zróżnicowane. Bywa, że droższa oferta jednej firmy gwarantuje mniejszy zakres ubezpieczenia niż tańsza oferta innej. Dlatego, istotne jest dokładne przeanalizowanie warunków ubezpieczenia i nie kierowanie się wyłącznie ceną, a przede wszystkim zakresem ochrony – mówi Robert Grabowski.

Osoby, które zafundowały sobie wyjazd zorganizowany przez biuro podróży, zazwyczaj objęte są podstawowym zakresem ubezpieczenia i nie gwarantują należytej ochrony w przypadku wypadku na stoku. Często touroperatorzy zapewniają ubezpieczenie, które przewiduje partycypację ubezpieczonego w kosztach leczenia. Udział własny ubezpieczonego może np. wynosić 50 euro, w takim przypadku jeśli wartość świadczenia za usługi medyczne będzie wyższa od tej kwoty, to różnicę pokryje ubezpieczyciel.

Jeśli biuro podróży oferuje jedynie podstawowy zakres ubezpieczenia warto rozważyć wykupienie dodatkowej polisy podnoszącej ewentualne świadczenia, tak aby w przypadku wypadku nie martwić się o środki na leczenie – podpowiada Robert Grabowski.

MAK Investments SA to spółka holdingowa kontrolująca grupę 5 podmiotów świadczących usługi brokera i agenta ubezpieczeniowego. Grupa zajmuje się obsługą klientów biznesowych, w szczególności w segmencie masowych ubezpieczeń komunikacyjnych dla importerów pojazdów, firm leasingowych i dealerów samochodowych. Holding obsługuje ok. 600 klientów korporacyjnych, głównie w Polsce, a także w Czechach, na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Słowacji i Rumunii. Grupa zatrudnia 108 osób, w tym 20 licencjonowanych brokerów ubezpieczeniowych.

źródło: MAK


Tagi: , ,

Zasady korzystania z porównywarki ubezpieczeń Elektroniczne kanały sprzedaży i obsługi klienta stały się powszechnie obowiązującym standardem. Trudno sobie dziś wyobrazić bank, który nie oferowałb...
Świat bez granic – nowy produkt w ubezpiecze... Citi Handlowy wzbogaca ofertę produktów ubezpieczeniowych przeznaczonych dla posiadaczy kart kredytowych o kolejny produkt. „Świat bez granic” to krót...
Deutsche Bank PBC uruchomił internetowy market ube... Deutsche Bank PBC we współpracy z Blue Media S.A. uruchomił własny internetowy market ubezpieczeniowy, w ramach którego dostępne są polisy turystyczne...
Specjalna promocja na zakup ubezpieczenia komunika... Od 26 lipca do 1 sierpnia trwa specjalna promocja cenowa Allianz Direct w ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz turystycznych. Każda osoba, któ...
Ubezpieczenia turystyczne oferowane przez Generali... Inseco.pl we współpracy z Generali TU. S.A. oferuje ubezpieczenie turystyczne dla osób wyjeżdżających poza granice kraju. Każdy z wariantów zawiera ub...