Ubezpieczenia

Bezpieczeństwo szybkich pożyczek przez internet

poleć drukuj

Internetowe zakupy zapisały się już na stałe w naszym życiu codziennym. Dużą część czasu spędzamy przeglądając strony internetowe. W ten sposób nie tylko dokonujemy zakupów, ale również zawieramy znajomości lub wyszukujemy ciekawe informacje. Podobnie jest z finansami. Umowy o konta bankowe albo karty kredytowe z powodzeniem zawierane są przez internet. Dokonywane są przelewy internetowe oraz dzięki kantorom online jest możliwość wymiany walut.

Inaczej jest jeszcze z kredytami. Aby zaciągnąć kredyt w banku, możemy wnioskować o kredyt przez internet, ale najczęściej sfinalizowanie transakcji i podpisanie umowy kredytowej następuje w placówce banku. Szybkie pożyczki krótkoterminowe są tutaj wyjątkiem, bowiem większość pożyczek udzielanych jest właśnie online. Jak jednak wygląda szczegółowa procedura i czy na pewno jest to bezpieczne dla klienta?

Procedura udzielania pożyczki

Cały proces, od wejścia na stronę do otrzymania pieniędzy na konto trwa około 15 minut. Jest to możliwe poprzez zredukowanie formalności oraz błyskawiczne potwierdzanie swoich danych osobowych. Od firm pożyczkowych pod względem szybkości weryfikacji mogłyby się uczyć banki.

Krok 1 – wypełnienie formularza

W tym miejscu pożyczkobiorca podaje swoje podstawowe dane osobowe jaki imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr pesel, numer dowodu osobistego, numer telefonu i adres e-mail. Część firm wymaga również podawania źródła i wysokości dochodu, ale coraz mniej firm pożyczkowych wymaga takich informacji.

Krok 2- weryfikacja

Po wypełnieniu formularza najczęściej należy zweryfikować swoje dane poprzez wysłanie przelewem 1gr. Zabieg ten nie ma na celu wyłudzenie pieniędzy, a jedynie weryfikuje dane osobowe podane we wniosku. Na przelewie przychodzącym podane są dane wnioskodawcy – imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Taki przelew obsługiwany jest błyskawicznie, firmy pożyczkowe posiadają konta w różnych bankach, dzięki temu wysyłasz przelew na konto w tym samym banku. Takie przelewy dochodzą po kilku sekundach na konto firmy pożyczkowej.

Następnie klient sprawdzany jest w Biurach Informacji Gospodarczej. Nie ma weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli nie jesteś dłużnikiem i spełniasz wszystkie wymagania, pożyczka zostaje przyznana i na konto z którego wcześniej został przelany 1gr otrzymujesz pożyczone pieniądze.

Krok 3 – Umowa

Umowa zawierana jest dopiero po otrzymaniu pieniędzy. Może być wysłana pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną. Ze wzorem umowy i regulaminem można zapoznać się już w trakcie wypełniania wniosku. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny nie zgodzisz się z postanowieniami umowy, zgodnie z prawem masz 14 dni na odstąpienie o umowy.

Dzięki takiej procedurze oraz prawu do odstąpienia od umowy, zaciąganie pożyczek jest w pełni bezpieczne dla obu stron. Ponadto warto zapoznać się z historią firmy oraz opiniami o niej w celu powiedzenia jej wiarygodności.

W Polsce istnieje Związek Firm Pożyczkowych, w którego skład wchodzą największe firmy pożyczkowe. Jedną z takich firm jest VIASMS.PL. Dzięki wyznaczonym standardom oraz samoregulacji rynku, do ZFP należą wyłącznie sprawdzone i bezpieczne firmy.Ubezpieczyciele podyskutują o przestępczości Polska Izba Ubezpieczeń informuje, że w dniach 11-12 marca 2010 roku w hotelu Radisson BLU w Szczecinie odbędzie się XIII Międzynarodowa Konferencja P...
Rekordowy okup pokryty przez ubezpieczyciela Padł kolejny rekord okupu za uwolnienie statku. Porwany na wybrzeżach Somalii w końcu listopada 2009 r. grecki supertankowiec Maran Centaurus został u...
Sprzedaż ubezpieczeń rośnie Wbrew obiegowej opinii, że pośrednictwo ubezpieczeniowe to schyłkowy zawód, z danych nadzoru wynika, że liczba agentów wyłącznych w ostatnich kilku la...
Kierowcy unikną podwójnego OC dzięki zmianom w pra... Podwójne OC to zmora niemałej liczby posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jeśli Sejm zaakceptuje nową wersję ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, pro...
Obowiązkowe OC dla lekarzy Według nowych przepisów lekarze,są zobligowani do nabycia ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej. Obowiązkowe ubezpieczenie OC dotyczy według nowyc...