Ubezpieczenia

Pożyczki pod zastaw karty pojazdu

poleć drukuj

Jeżeli szukasz szybkiej gotówki na kwotę wyższą niż chwilówka – pożyczka pod zastaw karty pojazdu może być dobrym rozwiązaniem. Właśnie tak – oddajesz w zastaw tylko kartę pojazdu. W istocie jest to pożyczka z zabezpieczeniem na Twoim samochodzie. Jednak w przeciwieństwie do zwykłego lombardu, w którym samochód musisz pozostawić, w przypadku tej pożyczki jeździsz nim przez cały czas spłaty. Pożyczki pod zastaw karty pojazdu nie wymagają szczegółowej weryfikacji historii kredytowej klienta. Podstawową kwestią jest wartość zabezpieczenia, a kwota którą można uzyskać kształtuje się w granicach 50% ceny samochodu.

Jak to działa

Przy ubieganiu się o pożyczkę pod auto w pierwszej kolejności musisz wykazać, że jesteś właścicielem pojazdu widniejącym w dowodzie rejestracyjnym. Po wstępnej weryfikacji formalnej podjeżdżasz do przedstawiciela firmy pożyczkowej, który ocenia stan samochodu na miejscu i po podpisaniu umowy wypłaca gotówkę. Proces przyznawania pożyczki jest bardzo szybki i zamyka się tego samego dnia.

Spłaty

Pożyczkę pod zastaw karty pojazdu spłacasz podobnie jak w lombardzie. Jest ona udzielana na miesiąc. Po tym czasie możesz oddać dług w całości albo uiścić prowizję za przedłużenie na kolejny miesiąc. Taki rodzaj pożyczki sprawdza się w przypadku krótkoterminowych problemów z płynnością. Ma sens jeżeli czekasz na zaległą płatność, premię lub inny większy zastrzyk gotówki w najbliższym miesiącu, dwóch.

Korzyści

Główną korzyścią tego typu pożyczki jest to, że zastaw pozostaje ciągle w posiadaniu klienta. W przypadku samochodu ma to istotne znaczenie, ponieważ dzięki temu pożyczkodawca nie traci bardzo często podstawowego narzędzia pracy. Fakt, że pomimo udzielenia zabezpieczenia na samochodzie ciągle można dojeżdżać nim do pracy czy załatwiać inne sprawy jest najważniejszą zaletą. Drugą kwestią jest to, że pożyczka pozabankowa pozwala na krótkoterminowe finansowanie i uzyskanie gotówki w bardzo szybkim czasie. Z kolei kwoty możliwe do pożyczenia są dużo wyższe niż w przypadku pożyczek bez zabezpieczenia.


Tagi: