Ubezpieczenia

Zmiana taryfy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w UNIQA

poleć drukuj

Najwyższa na rynku – nawet do 80% zniżka, darmowy MINI Assistance oraz gwarancja utrzymania ceny dla bezszkodowych uczestników programu lojalnościowego to zalety nowej taryfy OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, która obowiązuje od 11 czerwca 2012 r. w UNIQA.

Ubezpieczenia komunikacyjne to kluczowy segment oferty produktowej UNIQA TU SA, która w 2011 r. uplasowała się na 8. pozycji wśród 22 największych firm sprzedających ubezpieczenia z tego segmentu.

Udział produktów komunikacyjnych w przychodach UNIQA sięga prawie 60%, a łączny przypis ze składki komunikacyjnej wyniósł ponad 650 mln zł. W 2011 r. UNIQA sprzedała ponad 1 mln polis OC na kwotę blisko 420 mln zł.

– Ceny ubezpieczenia OC na polskim rynku muszą rosnąć. Nie chcemy jednak traktować dobrych i złych klientów jednakowo. Zdecydowaliśmy się na stworzenie zupełnie nowej taryfy, która pozwala poprawić naszą konkurencyjność dla klientów charakteryzujących się mniejszym ryzykiem i odpowiednio podnieść cenę dla klientów jeżdżących mniej bezpiecznie – mówi Paweł Boryczka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA.

Dotychczasowa taryfa obowiązywała od kwietnia 2007. Co prawda w międzyczasie dochodziło do pewnych modyfikacji np. stref regionalnych, zniżek i zwyżek taryfowych, ale jej kształt nie zmieniał się radykalnie. – Nowa taryfa OC szczegółowo charakteryzuje każdego klienta i jego pojazd, co pozwala na wyliczenie składki adekwatnej do konkretnego ryzyka. Przygotowaliśmy ją w oparciu o  nowoczesne metody aktuarialne. Wprowadziliśmy m.in. segmentację wg wieku klienta, nowe zasady regionalizacji oraz kryteria związane z marką, modelem i wiekiem pojazdu. Modyfikacji uległy zniżki specjalne dla klientów wznawiających polisy. Uprościliśmy też tabelę Bonus-Malus. Zbudowaliśmy nową taryfę tak, by dawała komfort agentowi – była przyjazna w liczeniu i atrakcyjna dla klienta – dodaje Paweł Boryczka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA.

Wysokość składki zależy m.in. od wieku i szkodowości klienta, marki, modelu, wieku pojazdu oraz zakresu ubezpieczenia. Najniższą składkę zapłaci osoba, która może pochwalić się bezszkodową jazdą przez 3 lata. Nowy taryfikator zakłada także 10% upust za zakup całego pakietu OC/AC/NNW.

Dodatkowe korzyści z nowej taryfy OC w UNIQA czerpią uczestnicy programu lojalnościowego UNIQA BonusClub. Są to osoby, które posiadają ubezpieczenia z dwóch różnych obszarów ubezpieczeniowych. Dzięki przynależności do UNIQA BonusClub zyskują liczne rabaty, bony premiowe i  niespodzianki, a także biorą udział w corocznym losowaniu cennych nagród. Bonusem, poza podstawowym pakietem korzyści, wynikającym z nowej taryfy OC jest gwarancja utrzymania ceny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dalsze podwyżki cen polis są tylko kwestią czasu. Dlatego w nowej taryfie szczególnie zadbaliśmy o naszych stałych, lojalnych klientów. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy gwarancję utrzymania ceny – bez względu na to, co się wydarzy z ceną polis, za rok oni nie zapłacą więcej niż w tym roku – dodaje Paweł Boryczka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA.

Nowością w taryfie jest usługa MINI Asisstance, obowiązująca na terenie Polski, z której klient może korzystać bezpłatnie. Niezależnie od tego, gdzie wydarzy się kolizja, UNIQA zapewnia holowanie pojazdów do najbliższego warsztatu w promieniu 50 km. Usługa ta będzie realizowana bez franszyzy kilometrowej. Oznacza to, że klient będzie mógł skorzystać z usługi także wtedy, gdy zdarzenie będzie miało miejsce pod jego domem. W ramach pakietu UNIQA oferuje także wszelką pomoc informacyjną w razie wypadku.

W drugiej połowie 2012 r. UNIQA planuje także zmiany w OWU oraz rozszerzenie taryfy AC i Assistance.

Źródło: UNIQA


Tagi: , , , ,

Ubezpieczenia OC promowane podczas kampanii reklam... Liberty Direct rozpoczął kampanię reklamową promującą ofertę ubezpieczeń OC. Koncepcja kampanii powstała w oparciu o wyniki zestawienia opracowanego p...
Obowiązkowe ubezpieczenie OC lekarzy W Polsce jest ok. 120 tys. praktykujących lekarzy. Wprowadzenie takiego obowiązku to dobra wiadomość dla ubezpieczycieli. – Nie wiemy, ilu lek...
Ubezpieczenie OC obejmuje szkody nawet podczas pos... Studentka zaparkowała samochód na parkingu przy uniwersytecie. Obok zatrzymał się właściciel forda. Kiedy kupował telefon w pobliskim salonie, jego sa...
Axa Direct rozszerza swój portfel produktowy o ube... AXA Direct rozszerzyło swoją ofertę o ubezpieczenie motocykli. Klienci zainteresowani tego typu produktem mają do wyboru dwa pakiety ochrony ubezpiecz...
Warta Auto Szyby gwarantuje zachowanie zniżek Ubezpieczenie WARTA AUTO SZYBY gwarantuje klientom naprawę lub wymianę uszkodzonej szyby bez utraty zniżki za bezszkodową jazdę w AC. WARTA oferuje...