Ubezpieczenia

Ergo Hestia doceniona przez brokerów ubezpieczeniowych

poleć drukuj

Grupa Ergo Hestia została doceniona przez brokerów ubezpieczeniowych za 20 lat wzorowej współpracy. Wyróżnienie przyznane przez partnerów biznesowych jest tym cenniejsze, że owocną współpracę z brokerami potwierdzają liczby – aż dziewięć z dziesięciu najbardziej zyskownych firm w Polsce ubezpiecza właśnie Ergo Hestia.

Brokerzy przyznają nagrody tym towarzystwom ubezpieczeniowym, które w biznesie przestrzegają zasad fair play i traktują swoich klientów jak partnerów w biznesie. Grupa Ergo Hestia otrzymywała tę prestiżową nagrodę już czterokrotnie. Tym razem ma jednak szczególne znaczenie: to nagroda jubileuszowa Fair Play Dwudziestolecia, za 20 lat współpracy firmy ze Stowarzyszeniem Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się we czwartek, 24 maja 2012 roku, pod Rawą Mazowiecką, gdzie odbywa się Kongres. Statuetkę odebrał Adam Roman, Członek Zarządu STU Ergo Hestia. Wręczający nagrodę Prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Jacek Kliszcz podziękował za doskonałą partnerską współpracę od dwudziestu lat.
W uzasadnieniu nagrody kapituła podkreśliła „wpływ ubezpieczyciela na konsolidację środowiska brokerskiego jako cennego partnera w biznesie”.

Rozpoczynjący się XV Kongres Brokerów zgromadził blisko tysiąc ekspertów branży finansowej. Obok brokerów byli obecni również przedstawiciele ponad dwudziestu firm ubezpieczeniowych.

Podczas Kongresu sopocki ubezpieczyciel przekonywał, że profesjonalną ochroną ubezpieczeniową można obejmować również takie ryzyka w przemyśle, które na pozór wydają się nieubezpieczalne.

„Ubezpieczamy trudne ryzyka” to hasło, które towarzyszy spotkaniom ze specjalistami Ergo Hestii. Odbywają się one przy multimedialnym stoisku, na którym przez interaktywne prezentacje i animacje można poznać ofertę ubezpieczeniową, jaką specjaliści z Sopotu przygotowali między innymi dla branż, w których ryzyko jest duże: drzewnej, oraz producentów styropianiu i hal z płyt wielowarstwowych. Ze względu na duże ryzyko np. pożaru przedsiębiorstwa, tego typu firmy mają trudności z ubezpieczeniem mienia. Jak przekonuje Ergo Hestia, przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń i technologii minimalizujących ryzyko, można im zapewnić kompleksową ochronę ubezpieczeniową.

Przypomnijmy, że Ergo Hestia po raz pierwszy otrzymała nagrodę „Fair Play” w 2003 roku, a później – w 2006, 2007 i 2009 roku.

Jednocześnie na Kongresie Brokera można zapoznać się z najnowszym numerem jedynego na rynku profesjonalnego czasopisma dot. underwritingu, oceny ryzyka, bezpieczeństwa informacji i likwidacji szkód – Risk Focus, w którym eksperci Grupy Ergo Hestia dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Najnowszy numer Risk Focus ma nową szatę graficzną, a czytelników czeka jeszcze jedna zmiana – magazyn ukazujący się do tej pory w cyklu półrocznym od teraz będzie się ukazywał w cyklu kwartalnym.

Źródło: Ergo Hestia


Tagi: ,

Straty finansowe ubezpieczycieli majątkowych Rok 2010 będzie najgorszy dla ubezpieczeń majątkowych od 13 lat, pisze "Parkiet" w oparciu o podsumowania rezultatów działalności dziesięciu największ...
Oferty polis w rankomat.pl rozszerzone o nową mark... Oferta polis porównywanych przez rankomat.pl została rozszerzona o ubezpieczenia proponowane przez You Can Drive (YCD), nową markę Ergo Hestia. Usługi...
Lipcowa promocja w Ergo Hestii na ubezpieczenia ko... Ergo Hestia oferuje w lipcu 10 proc. zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC, NNW. Promocja adresowana jest zarówno do klientów indywidualnych, ...
Ergo Hestia zmienia szatę graficzną logo Ergo Hestia będzie miała nowy system identyfikacji wizualnej. Zmianie ulegnie logo firmy i kolorystyka, w której dominować mają czerwień i szarość. ...
Ergo Hestia wśród czołowych towarzystw pod względe... Ergo Hestia zajmuje drugie miejsce wśród ubezpieczycieli, którzy odnotowali najmniejszą liczbę skarg, składanych do Rzecznika Ubezpieczonych, w stosun...