Ubezpieczenia

Grupa Concordia wprowadziła na rynek nowe ubezpieczenie maszyn rolniczych

poleć drukuj

Duże gabaryty maszyn sprzyjają wypadkom podczas prac polowych, czy poruszania się po drogach. W czasie żniw bardzo często dochodzi do pożaru lub awarii. Sposobem na ochronę maszyn rolniczych może być ubezpieczenie Concordia Agro Ekspert wprowadzone w ostatnich tygodniach przez Grupę Concordia.

Concordia Agro Ekspert to pakiet ubezpieczeń skierowany do posiadaczy lub użytkowników maszyn rolniczych. W jego skład wchodzi ubezpieczenie maszyn rolniczych tzw. Agro Casco, ubezpieczenie maszyn, urządzeń i wyposażenia od ognia i innych zdarzeń losowych, następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów pojazdów rolniczych (NWK), obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (rolniczych), ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania usług międzysąsiedzkich oraz ubezpieczenie ochrony prawnej.

– Staramy się dostosowywać naszą ofertę do potrzeb rolników – mówi Andrzej Janc, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Grupy Concordia. – Zapewniamy im ochronę nie tylko upraw, domów, zabudowań gospodarskich, ale także maszyn rolniczych. – zaznacza.

Agro Ekspert jest ofertą dostosowaną do wymagań zarówno tych, którzy poszukują ubezpieczeń podstawowych, jak i tych chcących być pod pełną ochroną. – Dlatego też powstały cztery warianty Concordia Agro Ekspert: Basic, Standart i Premium, a także tzw. OCK – tłumaczy Andrzej Janc. – Pierwsze trzy różnią się między sobą zakresem ubezpieczenia Agro Casco, ognia i innych zdarzeń losowych, NNK. Oczywiście różna jest także cena. Dla przykładu zakres ubezpieczenia Agro Casco, obejmuje m.in.: pożar, grad, huragan, uderzenie pioruna, powódź, osunięcie się ziemi, zderzenie maszyny rolniczej z przedmiotami, osobami, zwierzętami, kradzież maszyny rolniczej lub jej części. Dwa pierwsze warianty to podstawowe ubezpieczenia. Ubezpieczenie Agro Casco w wariancie Premium zapewnia rolnikowi pełną ochronę od wszystkich ryzyk. – wylicza.

– W wariancie Basic i Standart w ubezpieczeniu Agro Casco wymienione są ryzyka, za które towarzystwo ponosi odpowiedzialność – tłumaczy Janc. – Natomiast w wariancie Premium, który jest najchętniej kupowany, zakładana jest odpowiedzialność Concordii od wszystkich ryzyk, które mogą wystąpić i spowodować uszkodzenie maszyny rolniczej. – dodaje.

W ramach ubezpieczenia Agro-Casco maszynę rolniczą można ubezpieczyć na okres roku lub 3 miesięcy. Najczęściej ubezpieczane są kombajny zbożowe, ciągniki rolnicze, ładowarki teleskopowe, prasy, sieczkarnie itp. Maszyna jest objęta ochroną ubezpieczeniową zarówno podczas prac polowych, przejazdu po drogach oraz podczas postoju. Ochrona ubezpieczeniowa może dotyczyć maszyn rolniczych nie starszych niż 30 lat. Składka za ubezpieczenie zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia oraz od okresu ubezpieczenia na jaki zawierana jest umowa ubezpieczenia. W szczególności Concordia poleca ubezpieczenie Agro Casco w wariancie Premium, które obejmuje ochroną ubezpieczeniową od wszystkich ryzyk jakie mogą wystąpić w maszynie rolniczej, w tym ryzyka awarii spowodowanej przedostaniem się kamienia do kombajnu.

Źródło: Concordia


Tagi: , , ,

Uproszczona ścieżka likwidacji szkód uruchomiona p... Z dnia na dzień pogarsza się sytuacja powodziowa w Polsce. Nawet najmniejsze rzeki i potoki potrafią być groźne i zalać otaczające je tereny i zabudow...
Wzrasta liczba ubezpieczeń rolniczych Ze względu na stale rosnące zainteresowanie rolników dotowanymi ubezpieczeniami, Ministerstwo Rolnictwa przeznaczyło na ten cel w 2010 roku 300 mln zł...
Tańsze ubezpieczenia dla wybanych grup zawodowych Zniżki przy zakupie ubezpieczeń komunikacyjnych dla rolników, zołnierzy i pracowników wywiadu przewidują niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe. Dzięki...