Ubezpieczenia

Ubezpieczenie szyb w trakcie Euro2012

poleć drukuj

Mieszkańcy miast, które będą przyjmowały kibiców w czasie Euro2012, mogą obawiać się większej liczby aktów wandalizmu polegających np. na wybiciu szyby w samochodzie czy nieruchomości. Na szczęście posiadacze odpowiednich polis mogą liczyć nie tylko na pokrycie kosztów związanych ze zniszczeniem szyby, ale też organizację jej wstawienia.

Zbita przez wandala czy niedoszłego złodzieja szyba, to czarny sen wielu właścicieli aut. Dla posiadaczy AC to nie jest duże zmartwienie, bo z takiej polisy można uzyskać odszkodowanie za wybitą szybę. Jedynym minusem jest to, że zgłoszenie szkody spowoduje utratę nabytych zniżek za bezszkodowość. Ale ci, którzy mają tylko OC muszą płacić na naprawę z własnej kieszeni.

– Posiadaczom  AC w WARCIE, którzy boją się o utratę wypracowanych zniżek i tym, którzy mają samo OC w naszej firmie można polecić ubezpieczenie WARTA Auto Szyby. Gwarantuje ono pokrycie kosztów wymiany lub naprawy szyby w nie tylko w razie jej umyślnego zbicia przez wandala, ale też  pęknięcia czy uszkodzenia przez kamień wyrzucony przez koła innego auta w czasie jazdy i innych zdarzeń losowych – mówi Monika Steblińska, z departamentu rozwoju produktów komunikacyjnych WARTY.

Wstawiasz szybę – WARTA płaci

Koszt takiego ubezpieczenia jest niewielki, bo około 70 zł rocznie, a więc miesięcznie mniej niż kosztuje obecnie litr paliwa na stacjach. Za taką kwotę klienci uzyskują gwarancję nielimitowanej liczby  napraw szyb. Koszty każdej z nich mogą wynieść nawet 2 tys. zł. Dodatkową zaletą jest to, że naprawa jest organizowana przez Centrum Alarmowe WARTY. Wystarczy po stwierdzeniu uszkodzenia zadzwonić pod wskazany numer, a przedstawiciel WARTY kontaktuje się z klientem, żeby uzgodnić czas i miejsce wykonania naprawy czy wymiany uszkodzonej szyby. Odbywa się to w zakładach współpracujących z WARTĄ, dzięki czemu klienci nie muszą angażować swojej gotówki. Dodatkowo, jeśli naprawa szyby przez przedstawiciela WARTY nie jest możliwa w ciągu 24 h od zgłoszenia szkody, firma pokrywa koszty parkingu strzeżonego przez maksymalnie 72 godziny, do 500 zł brutto.

WARTA przyśle szklarza do domu

Jeszcze łatwiejsze z punktu widzenia klienta, może być wstawienie szyby stłuczonej w mieszkaniu czy domu. Oczywiście jeśli ma się odpowiednie ubezpieczenie.

– W naszych pakietach WARTA Dom+ oraz WARTA Dom Komfort +, ochrona na wypadek stłuczenia szyb, bez względu na przyczynę, jest uwzględniona w podstawowym wariancie tych polis – mówi Małgorzata Michalska, menedżer produktów w WARCIE.

Co najważniejsze, likwidacja takiej szkody nie polega na prostej wypłacie odszkodowania w gotówce. WARTA organizuje i pokrywa koszty wstawienia nowej szyby. To dzięki specjalnemu pakietowi assistance, który stanowi integralną i nieodpłatną dodatkowo część tych pakietów mieszkaniowych. W takiej sytuacji jedynym obowiązkiem klienta, jest udostępnienie lokalu o umówionej porze.

Sklepy i stacje benzynowe z gwarancją pomocy

Podobnie może być, w przypadku firm, które ubezpieczą się w ramach pakietu WARTA Ekstrabiznes Plus. Tu już za 50 zł można dokupić specjalną opcję ubezpieczenia szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia, na sumę 1 tys. zł. Ochrona obejmuje nie tylko szyby, ale też koszty napraw innych stłuczonych szklanych lub wykonanych z tworzyw sztucznych elementów, np. lad, kontuarów, witryn, szaf chłodniczych czy luster.

– O takiej ochronie powinni pomyśleć przede wszystkim prowadzący np. stacje benzynowe, na których mogą zatrzymywać się kibice w drodze na mecz czy posiadacze sklepów lub firm z położonych przy ulicach, prowadzących na stadiony. Tym bardziej, że takie ubezpieczenie obejmuje przypadki rozbicia szyby przez osoby trzecie, nawet w przypadku zamieszek czy demonstracji. Co ważne odszkodowanie może przyjąć formę zorganizowanej i opłaconej przez WARTĘ usługi szklarza, który dokona naprawy w miejscu zdarzenia  – zwraca uwagę Sonia Lech, kierownik zespołu SME w WARCIE.

Przedsiębiorcy, którzy nie wykupią tej opcji dodatkowej, również nie pozostaną bez pomocy w razie stłuczenia szyby. Pakiet assistance będący częścią wspomnianego WARTA Ekstrabiznes Plus, gwarantuje pokrycie kosztów pracy szklarza dwa razy w okresie ubezpieczenia, po 500 zł na każde zdarzenie. W tym jednak wypadku, za wstawianą szybę trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.

Źródło: Warta


Tagi: , , , , , ,

Liberty Direct umacnia swoją pozycję na rynku ubez... W I półroczu br. składka przypisana brutto Liberty Direct wzrosła do 61,8 mln zł w porównaniu z 38 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznac...
Pakiet assistance dla posiadaczy kart kredytowych ... Europ Assistance Polska we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK opracowała pakiety assistance dla posiadaczy kart kredytowych Gold i Platinum Banku Zach...
Pełny wariant ubezpieczenia komunikacyjnego z assi... Europ Assistance Polska we współpracy z InterRisk opracowała nowy wariant ubezpieczenia komunikacyjnego wraz z assistance. Wariant Pełny różni się zak...
Ubezpieczenie assistance dla podróżujących samocho... Mondial Assistance zaoferowało ubezpieczenie dla osób wyjeżdżających samochodem za granicę. W ramach polisy ochroną objęta może być nawet jednodniowa ...
Usługi assistance dla wlaścicieli samochodów Ferra... Europ Assistance Polska świadczy usługi assistance na rzecz właścicieli samochodów Ferrari zakupionych i zarejestrowanych w Polsce. Assistance obejmuj...