Ubezpieczenia

Assistance do używanych aut już dostępne na polskim rynku

poleć drukuj

Mondial Assistance i Grupa Recyklingu Pojazdów RECAR stworzyli pierwsze na polskim rynku assistance do używanych aut. Produkt jest już dostępny w komisach samochodowych, biurach tłumaczeń i innych punktach partnerskich GRP RECAR.

Każdego roku do Polski sprowadzonych jest blisko milion używanych aut. Z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ich właścicieli Mondial Assistance, lider rynku assistance, i GRP RECAR stworzyli pierwsze w Polsce assistance dedykowane samochodom używanym.

Recar Assistance jest usługą skierowaną do właścicieli samochodów, nabywających pojazdy w komisach samochodowych na terenie całej Polski. Jest to nowy standard wprowadzany na rynek pojazdów używanych. Do tej pory tylko kupujący nowy samochód w salonie dealerskim mógł liczyć na pełen pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym assistance. Zamysłem Recar Assistance jest podniesienie jakości oferowanych produktów na rynku wtórnym handlu samochodami.

– Użytkowanie aut, nawet nowych, wiąże się z ryzykiem różnych usterek, wypadku, drobnych awarii, które w trasie oznaczają duży kłopot i opóźnienie. Dlatego we współpracy z Mondial Assistance stworzyliśmy wyjątkowy produkt Recar Assistance, który oprócz pomocy na drodze zawiera też pakiet Concierge i daje gwarancję, że niezależnie od tego, co wydarzy się w drodze, kierowca natychmiast otrzyma fachowe wsparcie – powiedział Ryszard Tarapacz, Dyrektor Sprzedaży w GRP RECAR.

Recar Assistance jest dostępne w dwóch wersjach – podstawowej (obejmującej zakresem teren RP) w cenie 63 zł/rok, oraz Plus (obejmującej Europę) w cenie 124 zł/rok. Oprócz pakietu usług w razie awarii i wypadku – w tym holowania, naprawy na miejscu, noclegu dla kierowcy i pasażerów, Recar Assistance obejmuje również pakiet Consierge – tzw. prywatnego asystenta, który jest dedykowany zwłaszcza osobom, które często podróżują. Dzwoniąc do Centrum Operacyjnego, możemy uzyskać pomoc przy rezerwacji hotelu, stolika w restauracji czy wysłać kwiaty. Pomoc jest udzielana kierowcom już w odległości 5 km od miejsca zamieszkania.

– Tak niskie ograniczenia kilometrowe są rzadkością na rynku. Tymczasem gwarancja udzialenia pomocy już w odległości 5 km od miejsca zamieszkania znacznie ułatwia życie kierowcom – powiedział Michał Zadrożny, Business Development Manager w Mondial Assistance.

Aby skorzystać z Recar Assistance należy aktywować swoją polisę w Centrum Operacyjnym Mondial Assistance. W tym celu wystarczy na podany numer wysłać za pomocą SMS-a kod aktywacyjny.

GRP Recar, partner światowego lidera assistance Mondial Assistance, rozpoczął swoją działalność, oferując recykling pojazdów. W miarę rozwoju rynku i budowania pozycji lidera branży, Recar zaczął wprowadzać do swojej oferty kolejne usługi, skierowane głównie do importerów pojazdów. Aktualnie proponuje klientom m.in. tłumaczenia dokumentów samochodowych, ubezpieczenia komunikacyjne oraz Recar Assistance.

Źródło: Euro RSCG Poland


Tagi: , ,

Liberty Direct umacnia swoją pozycję na rynku ubez... W I półroczu br. składka przypisana brutto Liberty Direct wzrosła do 61,8 mln zł w porównaniu z 38 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznac...
Pakiet assistance dla posiadaczy kart kredytowych ... Europ Assistance Polska we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK opracowała pakiety assistance dla posiadaczy kart kredytowych Gold i Platinum Banku Zach...
Pełny wariant ubezpieczenia komunikacyjnego z assi... Europ Assistance Polska we współpracy z InterRisk opracowała nowy wariant ubezpieczenia komunikacyjnego wraz z assistance. Wariant Pełny różni się zak...
Ubezpieczenie assistance dla podróżujących samocho... Mondial Assistance zaoferowało ubezpieczenie dla osób wyjeżdżających samochodem za granicę. W ramach polisy ochroną objęta może być nawet jednodniowa ...
Usługi assistance dla wlaścicieli samochodów Ferra... Europ Assistance Polska świadczy usługi assistance na rzecz właścicieli samochodów Ferrari zakupionych i zarejestrowanych w Polsce. Assistance obejmuj...