Ubezpieczenia

Ubezpieczenia zdrowotne skierowane do przyszłych mam

poleć drukuj

Ciąża, a następnie macierzyństwo, to czas szczególny w życiu każdej kobiety. Okres, w którym jeszcze większego znaczenia nabiera także posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego, które będzie gwarancją bezpieczeństwa zdrowotnego dla niej i dziecka. – podkreślają eksperci Inter Partner Assistance.

IPA przypomina, że niemal każdy z pakietów ubezpieczeniowych, które oferują towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce, zawiera świadczenia związane z prowadzeniem ciąży. Mowa w nich o profesjonalnej opiece lekarskiej, dostępie do niezbędnych zabiegów i badań, w tym nielimitowanych wizytach u ginekologa.

– Oferta towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie opieki nad kobietą w ciąży jest częścią przygotowanych przez nie pakietów ubezpieczeniowych i nie stanowi odrębnego produktu ubezpieczeniowego. Pakiety ubezpieczeniowe zawierające opiekę nad kobietą w ciąży zapewniają dostęp do świadczeń medycznych, niezbędnych do wykonania w okresie ciąży, a niektóre również świadczenia związane z porodem, tzw. wariant szpitalny. – podkreśla Marzena Bandurewicz, dyrektor ds. ubezpieczeń zdrowotnych w Inter Partner Assistance – Pamiętajmy, że ochroną w ramach ubezpieczenia objęte są przede wszystkim kobiety w ciąży fizjologicznej. Świadczenia związane z prowadzeniem ciąży zagrożonej oraz o podwyższonym ryzyku są często wyłączone z komercyjnej ochrony ubezpieczeniowej. Warto także zaznaczyć, że z roku na rok ubezpieczyciele coraz więcej uwagi poświęcają grupie klientów, którą stanowią kobiety w ciąży. Jednak na chwilę obecną brakuje spójnego programu, który swym zakresem obejmowałby takie aspekty jak: dostęp do świadczeń medycznych, monitoring przebiegu ciąży, edukację zdrowotną przyszłych rodziców. – zaznacza.

Troskliwy pracodawca
Inter Partner Assistance zwraca uwagę, że w przeciwieństwie do propozycji dla klienta indywidualnego, szerszy dostęp do oferty ubezpieczeń zdrowotnych otrzymują kobiety, które są ubezpieczone w ramach grupowych ubezpieczeń zdrowotnych wykupowanych przez pracodawców. Firmowe pakiety ubezpieczeniowe dla ciężarnych w szczególności zawierają dostęp do świadczeń medycznych w opiece ambulatoryjnej.

– Wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe – oprócz standardowych świadczeń, czyli fachowego prowadzenia ciąży, nielimitowanych wizyt u ginekologa, dostępu do niezbędnych zabiegów i badań – oferują dodatkowo opiekę nad noworodkiem. – podkreśla Marzena Bandurewicz. – „Zwykle jest ona realizowana przez pierwszy miesiąc życia dziecka i na ten czas nie wymaga od rodziców wykupienia oddzielnego ubezpieczenia dla noworodka. – tłumaczy.

Polisa zdrowotna – wykupić czy nie?
Zdaniem ekspertów IPA, choć obecnie oferta towarzystw ubezpieczeniowych nie stanowi spójnego programu, który swym zakresem odpowiadałby na wszystkie potrzeby przyszłych matek i ojców, to można powiedzieć, że w sposób skuteczny zabezpiecza podstawowe obszary związane z opieką nad kobietą ciężarną. Podkreślają oni, że posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego i korzyści z niego płynące pozwalają przyszłym mamom czuć się bezpiecznie w tym szczególnym dla nich okresie życia.

– Warto jednak pamiętać, że w większości ubezpieczeń obowiązuje okres karencji, czyli czas po zawarciu umowy, w którym nie przysługują kobiecie świadczenia związane z prowadzeniem ciąży. Mowa tu o wizytach u lekarza, badaniach i zabiegach, które świadczone są dla przyszłych mam. – wyjaśnia Marzena Bandurewicz.- W zależności od oferty, okres karencji może trwać od 2 nawet do 12 miesięcy. Dlatego przyszłe mamy – klientki indywidualne – powinny wykupić polisę na kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę. W przypadku kobiet, które posiadają grupowe ubezpieczenie zdrowotne, warto, aby planując macierzyństwo zadbały o rozszerzenie zakresu ubezpieczenia o świadczenia dotyczące prowadzenia ciąży. – zaleca.

Specjaliści z Inter Partner Assistance przypominają, że na naszym rynku dostępne są również polisy zdrowotne obejmujące swym zakresem nie tylko kompleksową opiekę nad ciężarną i noworodkiem dostępną na terenie naszego kraju, lecz również na terenie całej Europy. W ramach świadczeń ubezpieczyciel przejmuje na siebie koszty komfortowego porodu, niezależnie od tego, czy poród będzie przebiegał bez, czy z komplikacjami. Prestiżowe ubezpieczenia obejmują także sytuacje, w których pacjentka chce rodzić w domu – ubezpieczenie pokrywa koszty takiego porodu wraz z opieką położniczą i pielęgniarską. Jest to oferta skierowana do klienta VIP, o nieco zasobniejszym portfelu.

Źródło: Inter Partner Assistance


Tagi: , , ,

Wyniki finansowe ubezpieczycieli za 2009 r. Główny Urząd Statystyczny opublikował raport podsumowujący wyniki finansowe ubezpieczycieli w 2009 r. W ub.r. ubezpieczyciele wypłacili łącznie po...
Nowoczesne ubezpieczenia na życie Przedmiotem umowy ubezpieczenia jest ubezpieczenie życia ubezpieczonego. Produkt jest skierowany zarówno do nowych klientów, jak i do osób, które już ...
Nowy produkt ubezpieczeniowy przygotowany dla Zakł... Magellan S.A. wspólnie z Gras Savoye Polska opracował program ubezpieczeniowy dla Zakładów Opieki Zdrowotnej. To pierwszy, konkurencyjny dla największ...
Przed zagranicznym wyjazdem na urlop warto wykupić... Podczas zagranicznego urlopu możemy uniknąć kosztów leczenia, pobierając przed wyjazdem z NFZ kartę EKUZ. Narciarze powinni jednak pamiętać o wykupien...
PZU wprowadza na rynek innowacyjne Grupowe Ubezpie... PZU wprowadza innowacyjny produkt na polskim rynku ubezpieczeń: Grupowe Ubezpieczenie Lekowe. Ubezpieczenie oferowane jest na rynku ogólnopolskim w fo...