Ubezpieczenia

Powodzianie ubezpieczeni w Concordii mogą czuć się bezpieczni

poleć drukuj

Druga fala powodziowa, która przeszła przez południową Polskę najbardziej dotknęła te miejsca, gdzie już wcześniej woda wyrządziła ogromne szkody. W Sandomierzu i okolicznych miejscowościach sytuacja jest tragiczna.

Ludzie utracili dorobek całego życia, ich domy nie nadają się w wielu przypadkach do ponownego zamieszkania, a całe wyposażenie zostało doszczętnie zniszczone. Rolnicy na terenach, które ucierpiały nie zbiorą w tym roku żadnych plonów. Grupa Concordia wprowadziła szybką ścieżkę likwidacji szkód i wypłaty do 2500 złotych w ciągu 7 dni. Skierowała także na tereny powodziowe dodatkowych pracowników.

– Objechaliśmy miejsca najbardziej dotknięte przez powódź – opowiada Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Grupy Concordia – Tam rzeczywiście jest tragiczna sytuacja. Staraliśmy się służyć wszelką pomocą ubezpieczonym przez nas mieszkańcom. Docieraliśmy do nich, bywało tak, że w nocy pisaliśmy umowy a rano były podpisywane. Wypłaty nawet większych sum dokonywaliśmy już po dwóch dniach. Nikogo z ubezpieczonych w Concordii nie zostawiamy bez pomocy. Do tej pory zgłoszono 870 szkód powodziowych różnego typu, głównie zalania i podtopienia budynków. Likwidatorzy starają się, żeby wszystkie zgłoszenia były rozpatrywane jak najszybciej i żeby wypłacano odszkodowania bez zbędnej zwłoki.

– Nawet, jeżeli ubezpieczony otrzymał już wypłatę za straty poniesione podczas pierwszej fali, teraz po przejściu tej drugiej, groźniejszej, ma szansę także otrzymać odszkodowanie – dodaje Paulina Lis, rzecznik prasowy Grupy Concordia. – Wypłacane jest do wysokości sumy ubezpieczenia.

Grupa Concordia od momentu, kiedy zostały zalane pierwsze tereny postanowiła nie tylko pomagać w szybkim uzyskaniu odszkodowania, ale także odwołała najważniejszą swoją imprezę Kongres Sprzedaży, a pieniądze przeznaczone na ten cel postanowiono przeznaczyć dla poszkodowanych w powodzi. Trwają ustalenia komu ta pomoc zostanie przyznana.

– Concordia podejmuje szczególne kroki, żeby pomóc wszystkim tym poszkodowanym, którzy ubezpieczyli się i są naszymi klientami – mówi Piotr Narloch, prezes Grupy Concordia. – Podjęliśmy już szereg działań, między innymi ułatwiających likwidację szkód.

Źródło: Concordia Polska TUW


Tagi: , , , ,