Ubezpieczenia

Szeroki zakres polisy turystycznej przydatny podczas wakacyjnych podróży

poleć drukuj

Troskliwi i przezorni rodzice powinni zadbać o to, żeby ubezpieczenie podróżne nie tylko pozwalało na zorganizowanie i pokrycie kosztów leczenia dziecka. Warto też pomyśleć o sytuacjach, w których konieczna będzie np. opieka nad dzieckiem w szpitalu.

– Wyjeżdżając na wakacje z rodziną zwracam większą uwagę na zakres oferowanej mi polisy turystycznej i wysokość sum ubezpieczenia. Zależy mi na tym, żeby mieć pełną gwarancję jak najlepszej pomocy i opieki w razie choroby dziecka czy mojej, jako opiekuna. Na szczęście do tej pory omijały nas jakieś nieprzyjemne sytuacje, wolę się jednak przed nimi zabezpieczyć – mówi Mateusz Kusznierewicz, najbardziej utytułowany polski żeglarz i jednocześnie ambasador ubezpieczeń podróżnych oferowanych przez TUiR Warta.

Z doświadczeń Warty wynika, że w przypadku wyjazdów rodzinnych prawdziwą plagą są zapalenia ucha u dzieci, infekcje czy zatrucia pokarmowe. To drobne sprawy, w których większość kończy się na jednej – dwóch wizytach lekarskich.

– Zorganizujemy  wizytę lekarską  i opłacimy ją. Nie trzeba więc z własnej kieszeni wyciągać 50 czy nawet 100 euro czy samemu szukać lekarza w kurorcie – wyjaśnia Vita Jarosz, ekspert w Wydziale Assistance Warty.

Ale tu też może przydać się assistance z ubezpieczenia podróżnego.

– Zapalenie ucha środkowego może skończyć się koniecznością organizacji alternatywnego transportu do kraju, bo choroba może być przeciwwskazaniem do podróży samolotem. Czasem chore dziecko wraz z rodzicem musi przedłużyć pobyt i wracać później niż planowano. Nasze ubezpieczenie gwarantuje organizację i pokrycie kosztów związanych z realizacją obu scenariuszy – zapewnia Vita Jarosz.

Pewność opieki nad dzieckiem

Niestety, z praktyki wynika, że ubezpieczonym podróżnym trafiają się też poważniejsze problemy, w których przydają się „rodzinne” opcje z pakietu Assistance Super zawartego w Warta Travel Plus.

– Mamy świadomość, że w przypadku hospitalizacji dziecka w obcym kraju obecność przy nim rodzica jest niezbędna. Dlatego organizujemy dla rodzica nocleg w pobliżu dziecka i pokrywamy jego koszty do 500 zł dziennie przez maksymalnie pięć dni – mówi Damian Oleszczuk, ekspert od ubezpieczeń turystycznych w Warcie.

Za to bez żadnych limitów pokrywane są koszty związane z opieką nad dzieckiem w sytuacji, gdy rodzic będący jedynym opiekunem trafia do szpitala.

– Zazwyczaj organizujemy dojazd za granicę i nocleg wskazanej osoby z rodziny. Chodzi o to, aby dziecko znało osobę, która się nim zaopiekuje i wróci z dzieckiem do kraju. Oczywiście jeśli takiej osoby nie ma, lub w kraju jest np. babcia, która nie powinna podróżować, wtedy zapewniamy profesjonalnego opiekuna. Ten, w zależności od sytuacji, albo opiekuje się dzieckiem na miejscu, albo wraca z nim do kraju – mówi Vita Jarosz.

Gdy dziecko jedzie samo

Wysyłając dziecko za granicę z grupą np. na zagraniczne kolonie warto zadbać o to, żeby miało ubezpieczenie podróżne gwarantujące możliwość organizacji i pokrycia kosztów odwiedzin osoby bliskiej w razie hospitalizacji dziecka. W Warta Travel Plus taka opcja oczywiście istnieje i gwarantuje transport (nawet lotniczy) czy pokrycie kosztów noclegów przez cztery dni.

– W przypadku organizacji transportu medycznego dla dziecka zazwyczaj rodzic towarzyszy w tej podróży. Nie jest to możliwe tylko wtedy, gdy istnieją przeciwwskazana medyczne. W takiej sytuacji organizujemy dla rodzica odrębny powrót do kraju w ramach opcji powrotu osób bliskich ubezpieczonego lub odwiedzin osoby bliskiej – mówi Vita Jarosz.

Specjalnie dla troskliwych rodziców wyjeżdżających za granicę z dziećmi Warta przygotowała specjalną ofertę – 20 proc. zniżki na ubezpieczenie WARTA Travel Plus. Dla przykładu – tygodniową polisę z bogatym pakietem Assistance Super na wyjazd czteroosobowej rodziny do jednego z krajów europejskich można wykupić już za 65 zł.

O jakich opcjach ubezpieczenia podróżnego powinni pamiętać troskliwi rodzice?

  • ubezpieczenie kosztów leczenia na odpowiednio wysoką kwotę
  • organizacja i pokrycie kosztów noclegów dla rodzica w trakcie hospitalizacji dziecka
  • gwarancja opieki nad nieletnimi dziećmi w przypadku hospitalizacji opiekuna (szczególnie polecane osobom będącym jedynymi opiekunami w czasie wyjazdu)
  • organizacja i pokrycie kosztów odwiedzin wskazanej osoby (szczególnie dla wysyłających dzieci na zagraniczne kolonie)

Źródło: Warta


Tagi: , ,

Zasady korzystania z porównywarki ubezpieczeń Elektroniczne kanały sprzedaży i obsługi klienta stały się powszechnie obowiązującym standardem. Trudno sobie dziś wyobrazić bank, który nie oferowałb...
Świat bez granic – nowy produkt w ubezpiecze... Citi Handlowy wzbogaca ofertę produktów ubezpieczeniowych przeznaczonych dla posiadaczy kart kredytowych o kolejny produkt. „Świat bez granic” to krót...
Deutsche Bank PBC uruchomił internetowy market ube... Deutsche Bank PBC we współpracy z Blue Media S.A. uruchomił własny internetowy market ubezpieczeniowy, w ramach którego dostępne są polisy turystyczne...
Specjalna promocja na zakup ubezpieczenia komunika... Od 26 lipca do 1 sierpnia trwa specjalna promocja cenowa Allianz Direct w ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz turystycznych. Każda osoba, któ...
Ubezpieczenia turystyczne oferowane przez Generali... Inseco.pl we współpracy z Generali TU. S.A. oferuje ubezpieczenie turystyczne dla osób wyjeżdżających poza granice kraju. Każdy z wariantów zawiera ub...