Ubezpieczenia

Dodatkowe ubezpieczenia dla kierowcy i pasażerów w Concordia Ubezpieczenia

poleć drukuj

6 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień bez samochodu. Polacy rzadko decydują się zostawiać tego dnia swoje auta w garażu i skorzystać z usług komunikacji miejskiej. W Europie jest to jednak zjawisko bardzo powszechne. Zwolennicy twierdzą, że dzięki temu spada poziom zanieczyszczeń w miastach i ilość wypadków.

Dla polskich kierowców może to być dzień, by zastanowić się nad bezpieczeństwem jazdy i zabezpieczeniem swojego pojazdu nie tylko przed kradzieżą, ale także wypadkiem, stłuczką, czy innym nieprzewidzianym zdarzeniem.

Jak podają policyjne raporty w 2012 roku wśrod wszystkich sprawców – kierujących pojazdami, najliczniejszą grupe, bo aż 77,1% stanowili kierujący samochodami osobowymi. Byli oni sprawcami 23 265 wypadkow drogowych, w ktorych zgineło 1 868 osób, a 30 989 osoby odniosły obrażenia. W tym czasie wydarzyły się 262 wypadki autobusów komunikacji publicznej (11 zabitych i 408 rannych) i 47 tramwajów i trolejbusów (2 zabitych i 78 rannych).

Concordia Ubezpieczenia promując jeżdżenie środkami komunikacji miejskiej podniosła wypłaty świadczeń ubezpieczeniowych, dla tych którzy z tego korzystają.

– W ubezpieczeniach na życie i NW w przypadku, gdy ubezpieczony zginie w trakcie wypadku komunikacyjnego na terenie RP, wypłacamy dodatkowo 50% sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku w ruchu komunikacyjnym – mówi Konrad Bednarowski, główny specjalista ds. Ubezpieczeń Biuro Ubezpieczeń Osobowych Concordia Ubezpieczenia. – Nie więcej jednak niż 30 tys. zł, jeśli wypadek nastąpił w czasie podroży Ubezpieczonego komunikacją publiczną.

Ubezpieczenie zabezpiecza w szczególny sposób rodziny tych, którzy zginą podczas wypadku komunikacyjnego na terenie całej Polski.

Concordia Ubezpieczenia dba także o kierowców, by byli solidnie zabezpieczeni na wypadek nieprzewidzianego zdarzenia oferując ubezpieczenie Auto-Casco. Concordia Auto to pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, chroniących nie tylko auto, kierowcę ale także i pasażerów. Oprócz obowiązkowego OC może zapewnić środki na zakup nowego samochodu, gdy zostanie skradziony lub pokrycie kosztów jego naprawy w razie uszkodzenia zarówno w kraju, jak i na terenie Europy.

Dzięki ubezpieczeniu Auto Assistance można uzyskać pomoc w razie wypadku lub awarii pojazdu i to już pod domem, gdyby zaistniała taka konieczność. W ramach Concordia Auto można również wykupić ubezpieczenie Ochrony Prawnej, NNW dla kierowcy i pasażerów, a także unikalne – na polskim rynku – ubezpieczenie OC za szkody w środowisku.

Posiadając polisę Concordia Auto ubezpieczony zyskuje bezpłatną pomoc na drodze w ramach ubezpieczenia Auto Assistance już w cenie podstawowego OC i AC. Posiada dwa przejrzyste warianty ochrony: serwisowy dedykowany dla napraw w serwisach autoryzowanych i kosztorysowy dedykowany dla napraw w serwisach nieautoryzowanych. Istnieje możliwość rozszerzenia lub ograniczenia zakresu ochrony w zależności od indywidualnych potrzeb.

Co bardzo ważne likwidacja szkód Auto Casco następuje wg kosztów części oryginalnych. Naprawa pojazdu dokonywana jest przez wykwalifikowanego mechanika w miejscu zdarzenia, bądź po odholowaniu auta y w dowolnie wybranym przez Klienta miejscu. Istnieje także możliwość ubezpieczenia życia kierowcy nawet na kwotę 100 000 zł.

Mając dodatkowo Ochronę Prawną kierowca – klient Concordii może liczyć na poradę prawną przez telefon, również w momencie kontroli drogowej lub po wypadku. Jest to szczególnie potrzebne np. kiedy wypadek zdarzył się za granicą i nie znamy dokładnie miejscowych przepisów. W cenie polisy jest także ubezpieczenie bagażu znajdującego się w aucie.

W ramach Concordia Auto każdy kierowca może wykupić następujące ubezpieczenia komunikacyjne: odpowiedzialności cywilnej (OC) posiadacza pojazdu mechanicznego, Auto Casco (AC), Auto Assistance, Starter Assistance, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) kierowcy i pasażerów, odpowiedzialność cywilnej (OC) posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody w środowisku, a także Ochrony Prawnej (OP).

Dodatkowo jest możliwość obniżenia ceny ubezpieczenia w sytuacji zakupu kompleksowej ochrony pojazdu w Concordii Ubezpieczenia.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia


Tagi: , , , ,

Liberty Direct umacnia swoją pozycję na rynku ubez... W I półroczu br. składka przypisana brutto Liberty Direct wzrosła do 61,8 mln zł w porównaniu z 38 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznac...
Pakiet assistance dla posiadaczy kart kredytowych ... Europ Assistance Polska we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK opracowała pakiety assistance dla posiadaczy kart kredytowych Gold i Platinum Banku Zach...
Pełny wariant ubezpieczenia komunikacyjnego z assi... Europ Assistance Polska we współpracy z InterRisk opracowała nowy wariant ubezpieczenia komunikacyjnego wraz z assistance. Wariant Pełny różni się zak...
Ubezpieczenie assistance dla podróżujących samocho... Mondial Assistance zaoferowało ubezpieczenie dla osób wyjeżdżających samochodem za granicę. W ramach polisy ochroną objęta może być nawet jednodniowa ...
Usługi assistance dla wlaścicieli samochodów Ferra... Europ Assistance Polska świadczy usługi assistance na rzecz właścicieli samochodów Ferrari zakupionych i zarejestrowanych w Polsce. Assistance obejmuj...