Ubezpieczenia

Grupa Ergo Hestia podsumowuje pierwsze półrocze 2012 roku

poleć drukuj

Trzy spółki Grupy: Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia i MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń, w sumie wypracowały od stycznia do końca czerwca aż 160,04 mln zł zysku netto.

To niemal dwukrotnie lepszy rezultat, niż w tym samym okresie 2011 r.

Jeszcze lepsze są wyniki techniczne (wskazują rentowność w podstawowej działalności ubezpieczeniowej). W pierwszym półroczu 2012 r. wynik techniczny Grupy wzrósł ponad trzykrotnie, do 137,68 mln zł, w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

W sumie od początku 2012 r. spółki majątkowe Grupy Ergo Hestia zebrały 1,78 mld zł składki przypisanej brutto. Razem z towarzystwem STU na Życie Ergo Hestia, wartość składki przypisanej brutto sięgnęła 2,23 mld zł.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, które oferuje ubezpieczenia majątkowe, w pierwszym półroczu 2012 roku zebrało 1,41 mld zł składki przypisanej brutto – czyli o 2,38 proc. więcej niż w tym samym okresie ub.r. Dynamika składki to efekt kontraktów długoterminowych zawartych w ubezpieczeniach korporacyjnych w ubiegłym roku. Sprzedaż detaliczna rozwija się w tempie powyżej średniej rynkowej.  Zysk netto firmy wyniósł w pierwszym półroczu 2012 r. aż 115,85 mln zł, a wynik techniczny w tym okresie sięgnął 93,01 mln zł. To niemal dziesięciokrotnie więcej, niż w tym samym okresie 2011 r.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA zebrało w pierwszym półroczu 445,20 mln zł składki przypisanej brutto. W porównaniu z sześcioma pierwszym miesiącami roku 2011, to wzrost o 7,82 proc. Zysk netto spółki w pierwszym półroczu 2012 r. wyniósł 26,48 mln zł, a wynik techniczny zamknął się na poziomie 32,84 mln zł.

MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA – drugie w Grupie towarzystwo zajmujące się ubezpieczeniami majątkowymi – zebrało 369,20 mln zł składki przypisanej brutto. To niemal 19 proc. więcej, niż w tym samym okresie 2011 r. Zysk netto MTU za pierwsze półrocze tego roku wyniósł 17,71 mln zł, a wynik techniczny sięgnął 11,83 mln zł.

 

Pierwsze półrocze to rentowny i stabilny wzrost Grupy Ergo Hestia. Dwukrotnie wzrósł zysk netto Grupy, znacząco poprawił się też wynik techniczny. W największej spółce majątkowej Grupy, STU Ergo Hestia, wyniósł on po pierwszym półroczu 93,01 mln zł, w porównaniu z 9,79 mln zł w tym samym okresie 2011 r. To dynamika rzędu 950%. Wyniki techniczne pozostałych spółek również znacząco się poprawiły.

Wysoka rentowność jest możliwa przede wszystkim dzięki pracy nad strukturą portfela, prowadzonej na bieżąco korekcie taryf, dzięki dopasowaniu oferty do potrzeb klientów oraz prowadzonej na bieżąco wycenie ryzyka.

Doceniają to nie tylko klienci. Kapituła nagrody Teraz Polska przyznała swoje godło produktom MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń. Wcześniej godło to otrzymało również STU Ergo Hestia.

Grupa inwestuje również intensywnie w segmenty rynku o znaczącym potencjale. Od początku roku dynamicznie rozwija się marka You Can Drive – jedyne na rynku towarzystwo ubezpieczeń direct, które nie karze młodych klientów podwyższoną składką.

Stale kontrolowana jest również jakość obsługi klienta. W myśl zasady przejrzystości działania, od początku bieżącego roku Ergo Hestia jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce publikuje kwartalne raporty dotyczące skarg i odwołań. Grupa pokazuje, jak zmienia swe procedury pod wpływem uwag klientów

Źródło: Ergo Hestia


Tagi: , , ,

Straty finansowe ubezpieczycieli majątkowych Rok 2010 będzie najgorszy dla ubezpieczeń majątkowych od 13 lat, pisze "Parkiet" w oparciu o podsumowania rezultatów działalności dziesięciu największ...
Oferty polis w rankomat.pl rozszerzone o nową mark... Oferta polis porównywanych przez rankomat.pl została rozszerzona o ubezpieczenia proponowane przez You Can Drive (YCD), nową markę Ergo Hestia. Usługi...
Lipcowa promocja w Ergo Hestii na ubezpieczenia ko... Ergo Hestia oferuje w lipcu 10 proc. zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC, NNW. Promocja adresowana jest zarówno do klientów indywidualnych, ...
Ergo Hestia zmienia szatę graficzną logo Ergo Hestia będzie miała nowy system identyfikacji wizualnej. Zmianie ulegnie logo firmy i kolorystyka, w której dominować mają czerwień i szarość. ...
Ergo Hestia wśród czołowych towarzystw pod względe... Ergo Hestia zajmuje drugie miejsce wśród ubezpieczycieli, którzy odnotowali najmniejszą liczbę skarg, składanych do Rzecznika Ubezpieczonych, w stosun...