Ubezpieczenia

Ubezpieczenie komunikacyjne MTU nagrodzone godłem Teraz Polska

poleć drukuj

Ubezpieczenie samochodu w MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń zostało wyróżnione prestiżowym godłem Teraz Polska: za połączenie korzystnej ceny, najwyższego na rynku standardu obsługi szkód i zaoferowanie klientom wygodnego mechanizmu automatycznego odnawiania polis.

MTU to drugi ubezpieczyciel majątkowy w Grupie Ergo Hestia – i jeden z najszybciej rosnących w Polsce.

Ubezpieczenie komunikacyjne Mój Samochód funkcjonuje na polskim rynku od 10 lat. Aktualnie ubezpieczonych jest w MTU blisko 2 milionów klientów. Polacy docenili tę usługę ubezpieczenia: co roku blisko 80% klientów decyduje o ponownym zakupie polisy w MTU. To dowód jakości naszej oferty.

Nagroda Godła Teraz Polska jest wielkim wyróżnieniem dla MTU Mojego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. To potwierdzenie, że Polacy chcą ubezpieczeń w korzystnej cenie, ale jednocześnie takich, które w trudnej chwili pozwolą bez zbędnych formalności zatroszczyć się o szkodę. MTU, część Grupy Ergo Hestia, dostarcza właśnie takie rozwiązania. Nagroda to dla nas impuls, by jeszcze bardziej intensywnie ulepszać produkty i usługi – mówi Tadeusz Spanily, prezes Mojego Towarzystwa Ubezpieczeń.

Ubezpieczenie komunikacyjne Mój Samochód chroni kierowcę kompleksowo: od konsekwencji zdarzeń drogowych i tych, związanych z posiadaniem samochodu. Zakres ubezpieczenia obejmuje: OC, AC, Assistance, Zieloną Kartę, ubezpieczenie utraty zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia, NNW kierowcy i pasażerów oraz NNW w ruchu komunikacyjnym, a także ubezpieczenie szyb, bagażu i wyposażenie dodatkowe auta.

Zawarcie umowy jest możliwe na kilka sposobów. Można tego dokonać u agenta, ale również za pomocą wniosku elektronicznego (aplikacja do ubezpieczenia on-line), na stronie www.mtu.pl oraz  przez telefon. Po zawarciu wniosku Klient płaci składkę przelewem, w banku lub w urzędzie pocztowym. Od tego momentu obsługę posprzedażową przejmuje centralnie MTU. Do dyspozycji Klientów są Infolinia i formularze na stronie www.mtu.pl. Klienci mogą również zgłosić się do agenta, który ich ubezpieczał.

MTU jest prekursorem systemu automatycznych pism odnowieniowych. Na 45 dni przed zakończeniem ochrony ubezpieczenia MTU wysyła do Klienta list z informacją o zbliżającym się zakończeniu ochrony ubezpieczeniowej oraz ofertą ubezpieczenia na kolejny rok. Klienci, którzy opłacą składkę na kolejny rok, bez dodatkowych formalności kontynuują ubezpieczenie.

Klient MTU, jak każdy Klient Grupy Ergo Hestia korzysta m.in. z elektronicznej teczki szkodowej, informatycznego narzędzia systemu likwidacji szkód, aplikacji elektronicznej umożliwiającej cyfrowy przesył dokumentów, w pełni zautomatyzowana platformy kontaktowej oraz usługi sms, która wysyła powiadomienia .

Polacy doceniają usługi MTU: w 2011 roku sopocki ubezpieczyciel zebrał 686 mln zł w składkach ubezpieczeniowych. To 26 % więcej, niż w roku 2010 i znacznie powyżej dynamiki rynku, który urósł w Polsce o 11%. Również w ubiegłym roku MTU weszło na podium – jest trzecim co do wielkości ubezpieczycielem ryzyka komunikacyjnego OC. W roku 2011 firma wypracowała zysk netto na poziomie 30,39 mln zł.

Źródło: Ergo Hestia


Tagi: , , , , ,

Straty finansowe ubezpieczycieli majątkowych Rok 2010 będzie najgorszy dla ubezpieczeń majątkowych od 13 lat, pisze "Parkiet" w oparciu o podsumowania rezultatów działalności dziesięciu największ...
Oferty polis w rankomat.pl rozszerzone o nową mark... Oferta polis porównywanych przez rankomat.pl została rozszerzona o ubezpieczenia proponowane przez You Can Drive (YCD), nową markę Ergo Hestia. Usługi...
Lipcowa promocja w Ergo Hestii na ubezpieczenia ko... Ergo Hestia oferuje w lipcu 10 proc. zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC, NNW. Promocja adresowana jest zarówno do klientów indywidualnych, ...
Ergo Hestia zmienia szatę graficzną logo Ergo Hestia będzie miała nowy system identyfikacji wizualnej. Zmianie ulegnie logo firmy i kolorystyka, w której dominować mają czerwień i szarość. ...
Ergo Hestia wśród czołowych towarzystw pod względe... Ergo Hestia zajmuje drugie miejsce wśród ubezpieczycieli, którzy odnotowali najmniejszą liczbę skarg, składanych do Rzecznika Ubezpieczonych, w stosun...