Ubezpieczenia

OC w życiu prywatnym przyda się w czasie Euro2012

poleć drukuj

W euforii i chaosie związanym z Euro2012, może zdarzyć się wiele sytuacji w których na skutek nieuwagi wyrządzimy komuś szkodę. O ubezpieczeniu na wypadek takich zdarzeń powinny pomyśleć nie tylko osoby indywidualne, ale też firmy.

W stadionowym tłoku czy w czasie fiesty po zakończeniu meczu łatwo jednym przypadkowym, nieuważnym ruchem spowodować nieodwracalne szkody. Wystarczy np. potrącić kibica na stromych stadionowych schodach, żeby ten spadając  doznał poważnych urazów.

– Nasze doświadczenia pokazują, że nawet  z pozoru błahe sytuacje mają poważne skutki. Na przykład zwykły upadek może skończyć się uderzeniem głową i śpiączką poszkodowanego. Nawet mniejsze urazy pociągają za sobą często spore koszty związane z leczeniem, rehabilitacją, okresową przerwą w pracy. Trzeba to brać pod uwagę, szczególnie w czasie Euro2012, gdy będziemy stykać się z obcokrajowcami, którzy mają znacznie wyższą świadomość możliwości dochodzenia roszczeń, a ponoszone przez nich koszty związane z ewentualnymi urazami są znacznie wyższe niż w przypadku Polaków – mówi Marcin Gajkowski, kierownik działu ubezpieczeń OC w WARCIE.

OC nie tylko na Euro

Przed takimi sytuacjami łatwo się zabezpieczyć, kupując polisę OC w życiu prywatnym. To symboliczny – w porównaniu do zakresu ochrony – wydatek: rzędu 50-60 zł rocznej składki, za ubezpieczenie gwarantujące pokrycie wyrządzonych przez ubezpieczonego szkód do 100 tys. zł. W WARCIE, takie ubezpieczenie jest dostępne zarówno jako samodzielna oferta, jak też np. część pakietu ubezpieczeń mieszkania.

– Co ważne, ubezpieczenie obejmuje ochroną nie tylko ubezpieczonego, ale również osoby bliskie  wspólnie z nim zamieszkujące, a nawet pomoc domową. Gwarantuje pełną ochronę w przypadku szkód wyrządzonych osobom trzecim we wszystkich aspektach życia prywatnego np. w czasie amatorskiego uprawiania sportu, jazdy na rowerze czy też na wypadek przypadkowego zniszczenie wyposażenia pokoju hotelowego czy restauracji  – podkreśla Grzegorz Łapiński, starszy specjalista w zespole ubezpieczeń OC w WARCIE.

Dodatkowo oprócz gwarancji pokrycia ewentualnych szkód osobowych (utrata zdrowia czy życia poszkodowanego) czy majątkowych (zniszczenie mienia), ubezpieczony  może liczyć na solidne wsparcie ekspertów ubezpieczyciela w ewentualnym sporze z poszkodowanym. WARTA pokrywa np. koszty wynagrodzeń rzeczoznawców,  którzy pomogą w celu ustalenia okoliczności i rozmiaru szkody czy nawet ewentualne koszty obrony w procesie cywilnym prowadzonym zgodnie z zaleceniami ubezpieczyciela. Nie zawsze roszczenia poszkodowanego czy ich wysokość, mają swoje uzasadnienie prawne – mając wsparcie ekspertów, łatwiej się przed nimi wybronić.

Firma też chroniona

Na takie samo wsparcie mogą liczyć też firmy, jeśli wykupią stosowne ubezpieczenie w ramach pakietu WARTA Ekstrabiznes Plus. Szczególnie powinni pomyśleć o tym hotelarze czy restauratorzy, którzy mogą też ponosić odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez nich swoim gościom.

– Mowa tu nie tylko o najczęstszych szkodach wynikających z poślizgnięcia się gościa na mokrej podłodze lub uszkodzenia zaparkowanego auta przez spadający element z budynku hotelu, ale też o odpowiedzialności za szkody związane z wprowadzeniem produktów do obrotu – napojów, posiłków. Jedząc obiad w restauracji nie otrzymujemy informacji o producencie jego poszczególnych składników. W przypadku zatrucia nasze roszczenie będzie bezpośrednio kierowane do właściciela hotelu lub restauracji – mówi Michał Krawczyk, ekspert z zespole ubezpieczeń SME w WARCIE.

Dodatkowo, zakres umowy może zostać rozszerzony o min. ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem lub rabunku rzeczy gości, w tym również pojazdów mechanicznych oddanych w pieczę lub dozór hotelu.

Źródło: Warta


Tagi: , , , , , , ,

Ubezpieczenia OC promowane podczas kampanii reklam... Liberty Direct rozpoczął kampanię reklamową promującą ofertę ubezpieczeń OC. Koncepcja kampanii powstała w oparciu o wyniki zestawienia opracowanego p...
Obowiązkowe ubezpieczenie OC lekarzy W Polsce jest ok. 120 tys. praktykujących lekarzy. Wprowadzenie takiego obowiązku to dobra wiadomość dla ubezpieczycieli. – Nie wiemy, ilu lek...
Ubezpieczenie OC obejmuje szkody nawet podczas pos... Studentka zaparkowała samochód na parkingu przy uniwersytecie. Obok zatrzymał się właściciel forda. Kiedy kupował telefon w pobliskim salonie, jego sa...
Axa Direct rozszerza swój portfel produktowy o ube... AXA Direct rozszerzyło swoją ofertę o ubezpieczenie motocykli. Klienci zainteresowani tego typu produktem mają do wyboru dwa pakiety ochrony ubezpiecz...
Warta Auto Szyby gwarantuje zachowanie zniżek Ubezpieczenie WARTA AUTO SZYBY gwarantuje klientom naprawę lub wymianę uszkodzonej szyby bez utraty zniżki za bezszkodową jazdę w AC. WARTA oferuje...