Ubezpieczenia

Wybierając się na Euro2012 warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu komunikacyjnym

poleć drukuj

Wybierając ubezpieczenie komunikacyjne przed Euro2012 przezorni kierowcy powinni zadbać o dobry pakiet assistance, gwarantujący pomoc nie tylko w razie wypadku, ale też awarii czy przebicia opony lub braku paliwa. Warto też sprawdzić czy umowa Autocasco działa również za naszą wschodnią granicą.

Każdy kupujący w WARCIE polisę OC czy AC w ramach assistance Standard, dostaje gratis gwarancję podstawowej pomocy po wypadku w Polsce: holowanie pojazdu do100 km, informację serwisową czy usługę przekazania wiadomości. Dla osób, które chcą kibicować naszej drużynie tylko w Polsce to niezbędne minimum.

Ale niewielkim kosztem można uzyskać gwarancję pomocy w Polsce i za granicą, nie tylko w razie wypadku, ale też w razie awarii i innych zdarzeń (np. przedziurawienia opony, braku paliwa itp.). Wyższe też mogą być limity holowania, jeśli wybierzemy szerszy pakiet assistance.

– Co ważne, za 82 zł rocznie można kupić wariant Złoty nawet do samego OC komunikacyjnego WARTY i to bez względu na wiek pojazdu. Tyle samo kosztuje on dla kupujących nasze AC Standard, ale już wybierający AC Komfort mają taką ochronę gratis – mówi Bartosz Olszycki, dyrektor biura rozwoju ubezpieczeń komunikacyjnych WARTY.

Warto mieć takie ubezpieczenie, bo np. jeśli auto nagle odmówi posłuszeństwa w drodze na mecz, klienci mogą liczyć na próbę naprawy samochodu na miejscu, a jeśli to nie możliwe, na odholowanie go do warsztatu (do 200 km). WARTA pokryje też koszty powrotu po już naprawiony samochód. W przypadku problemów z autem za granicą, może się też przydać pomoc tłumacza.

W razie wypadku, kiedy wiadomo, że auta nie uda się naprawić w ciągu 12 godzin, posiadacz assistance Złoty w WARCIE może liczyć na pokrycie kosztów wynajmu samochodu zastępczego podobnej klasy na maksymalnie 5 dni.

Kupującym AC, można polecić też szersze warianty assistance – Złoty+ i Platynowy. Dają one m.in. prawo do wynajmu pojazdu zastępczego również w razie awarii, a nie tylko wypadku. Wyższe są też limity holowania pojazdu np. w wariancie Platynowym, nie ma ograniczeń odległości holowania na terenie Polski, a w przypadku zdarzenia za granicą limit wynosi 800 km.

Warto podkreślić, że AC w WARCIE ma tę zaletę, że bez dodatkowych opłat działa za naszą wschodnią granicą również w razie kradzieży samochodu, a nie tylko jego zniszczenia w wypadku czy dewastacji. To ważna informacja dla kibiców, którzy wybierają się na Ukrainę.

Zielona Karta wciąż potrzebna

Wyjeżdżając na Ukrainę trzeba pamiętać o tym, że obcokrajowcy poruszający się po tym kraju swoim autem muszą mieć tzw. Zieloną Kartę. To rodzaj OC komunikacyjnego, które gwarantuje pokrycie szkód wyrządzonych przez posiadacza pojazdu. W WARCIE taką umowę można dokupić w dowolnym momencie do posiadanego już OC komunikacyjnego.

Źródło: Warta


Tagi: , , , , ,

Jak dochodzić swoich spraw gdy uszkodzimy samochód... Eksperci internetowej porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl radzą, jak dochodzić swoich praw, w sytuacji gdy posiadacz pojazdu uszkodził nie ze swojej ...
Liberty Direct umacnia swoją pozycję na rynku ubez... W I półroczu br. składka przypisana brutto Liberty Direct wzrosła do 61,8 mln zł w porównaniu z 38 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznac...
Specjalna promocja w Allianz dla wybranej grupy kl... Od 13 do 19 września tego roku w Allianz Direct obowiązuje specjalna oferta cenowa skierowana do wybranych grup klientów ubezpieczeń komunikacyjnych. ...
Oferty polis w rankomat.pl rozszerzone o nową mark... Oferta polis porównywanych przez rankomat.pl została rozszerzona o ubezpieczenia proponowane przez You Can Drive (YCD), nową markę Ergo Hestia. Usługi...
Nowa kampania reklamowa Link4 „Idealnie dopasowane ubezpieczenie” - takie jest przesłanie najnowszej kampanii Link4. Przekaz reklamowy skupiony jest na podkreśleniu, że ubezpieczen...