Ubezpieczenia

Proama przygotowała korzystne warunki ubezpieczenia dla bezszkodowych klientów

poleć drukuj

Francuski ubezpieczyciel Groupama, działający w Polsce pod marką Proama rozpoczął już sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych. Klientom jeżdżącym bezszkodowo oferuje 70% zniżkę i atrakcyjne składki.

Proama swoją działalność w Polsce rozpoczyna od sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, które oferuje przez telefon, internet lub przez agenta.

Zniżkę 70% za bezwypadkową jazdę otrzyma klient, który na ostatniej polisie miał 60% zniżki a ostatni rok był dla niego bezszkodowy. Oprócz tego, klient może zyskać dodatkowe 10 proc. rabatu, jeśli zdecyduje się na zakup polisy przez internet.

Szef Proamy twierdzi, że ceny ubezpieczeń są dla klientów bardzo korzystne. Biorąc pod uwagę 25-letniego pana Adama, mieszkańca Warszawy i właściciela auta marki Rover z 2001 r.. Za polisę OC w Link4 płaci obecnie 1200 zł. W poprzednim roku nie miał żadnych stłuczek, i posiada 50% zniżki za bezszkodowość. Gdyby wykupił ubezpieczenie OC w Proamie, zapłaciłby prawie 150 zł mniej, dokładnie 1060 zł.

Atrakcyjne oferty są jednak nie dla wszystkich klientów. Pani Marysia ma również 25 lat i mieszka w Lublinie. Własne auto ma dopiero niecały rok, przez co nie ma jeszcze żadnych zniżek za bezwypadkową jazdę. Współwłaścicielem auta jest jej ojciec, który ma 60 proc. zniżek. Dzięki temu za polisę OC płaci niecałe 400 zł. Ile zapłaciłaby w Proamie? Ponad 1500 zł, czyli prawie cztery razy więcej.

Proama oprócz korzystnej oferty dla bezkolizyjnych kierowców, przygotowała również dodatkowe premie dla agentów, sprzedającym polisy klientom jeżdżącym bezpiecznie.

Dodatkowo Proama chce, żeby agenci sprzedający jej polisy nie musieli wysyłać do ubezpieczyciela papierowej dokumentacji, rozliczać swoich prowizji, a także przygotowywać raportu dla zakładu ubezpieczeń. – Zrobiliśmy małą rewolucję. Agent nie będzie musiał zajmować się biurokracją. Wszystko będzie automatycznie raportowane i obliczane w systemie – mówi szef Proamy.

Źródło: Finanse Wyborcza.biz

Tagi: , , , , , ,

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach OC komunikacy... 11 lutego 2012 w życie wchodzi nowa ustawa, która reguluje przepisy dotyczące ubezpieczenia OC właścicieli pojazdów mechanicznych. Zmiany mają doty...
Profesjonalny ubezpieczyciel Proama wkracza na pol... Proama – to marka, pod którą będzie działała w Polsce europejska firma ubezpieczeniowa Groupama. Ubezpieczyciel zamierza rozpocząć od sprzedaży ubezpi...
Wyjazd na narty, tylko z polisą OC Coraz częściej turyści planujący wyjazd narciarski lub snowboardowy, wykupują ubezpieczenie turystyczne. Jednak wybierając polisę, nie wszyscy pamięta...
Od czego warto się ubezpieczyć w okresie zimowym Ubezpieczenie przyda się zimą nie tylko tym, którzy wyjeżdżają na narty w góry. Inne, nawet amatorskie sporty, też są kolizyjne, podobnie zresztą jak ...