Ubezpieczenia

Raport likwidacji szkód Concordia Ubezpieczenia

poleć drukuj

W 2011r. Concordia Ubezpieczenia wypłaciła 240 milionów złotych. Zlikwidowała 40 tysięcy szkód. Ponad 60 % więcej zlikwidowanych szkód w 2011 roku w porównaniu do roku 2010 jest sprawdzianem dla systemu likwidacji szkód Concordia Ubezpieczenia.

– Mimo rekordowej ilości szkód w 2011 wszystkie zostały zlikwidowane. Dla porównania w roku 2010 było ich 25 tysięcy – mówi Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordia Ubezpieczenia.

Najwięcej zgłoszeń zostało odnotowanych w marcu oraz maju. W wyniku złego przezimowania straty w rzepaku w wielu województwach sięgały od 50 do 70 procent. Przymrozki wiosenne między 3 a 5 maja, kiedy temperatura spadła przy gruncie do minus 7 stopni spowodowały kolejne straty. – Kumulacja szkód była bardzo duża. Wypłat jednorazowych z ubezpieczeń upraw powyżej 100 000 złotych dokonaliśmy 265, w tym parę powyżej jednego miliona – dodaje P. Adamczyk.

Rosnąca liczba szkód zlikwidowanych w ubiegłym roku przez Concordia Ubezpieczenia obejmuje również szkody komunikacyjne: w Auto – Casco z 2700 na 4700 przypadków i z OC 3800 do 8700 w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Mając na uwadze sprawną obsługę klientów i szybką likwidację szkód w minionym okresie Concordia uruchomiła w Zespole Ewidencji i Rejestracji Szkód Concordii nową infolinię informującą o szkodach dla ubezpieczonych. Dostępna jest codziennie w godzinach 8-16. Istnieje także możliwość kierowania pytań drogą mailową.

W ubiegłym roku przeprowadzono również w szybkim tempie kilka likwidacji dużych szkód pożarowych powyżej 500 000 tys. Wszystkie kończąc szybką wypłatą odszkodowań i ugodami. Podobnie było w czasie pożaru świetlicy w Droszewie koło Nowych Skalmierzyc 16 grudnia 2011 roku, gdzie do końca grudnia zakończono likwidację szkody.

– Byłem odpowiedzialny za kontakt z ubezpieczycielem. Już trzy dni po tym tragicznym zdarzeniu przyjechali biegli rzeczoznawcy z Concordia Ubezpieczenia. Oszacowali straty, wykonali dokumentację fotograficzną, opisali całe zdarzenie. Bardzo szybko i sprawnie przeprowadzili likwidację szkody. Doszło do ugody z urzędem gminy, co pozwoliło na przelanie pieniędzy już kilka dni po pożarze. Uważam, ze wybór Concordii jako firmy ubezpieczeniowej był trafną decyzją – ocenia Zbigniew Kubiaszczyk, kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Nowych Skalmierzycach.

– Rok 2011 był trudnym okresem wymagającym od nas jeszcze lepszej organizacji. Na bieżąco usprawniamy prace i dopasowujemy ją do zmieniających się warunków, np. rekordowej ilości zgłoszonych szkód. Cieszy nas, że nasze wysiłki dostrzegają Klienci, którzy podpisują nowe umowy ubezpieczeniowe – mówi dyrektor Piotr Adamczyk.
Na początku bieżącego roku wprowadzono nowe usprawnienia dla Klientów. Dotyczą one likwidacji szkód majątkowych do kwoty 2500 zł. przez telefon bez konieczności oględzin. Czas oczekiwania z 10 dni skrócono od 3 do 5 dni włącznie z wypłaceniem należności. Szkody likwidowane są więc przez Concordia Ubezpieczenia w coraz krótszym czasie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług.

Źródło: Concordia


Tagi: , ,

Jak dochodzić swoich spraw gdy uszkodzimy samochód... Eksperci internetowej porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl radzą, jak dochodzić swoich praw, w sytuacji gdy posiadacz pojazdu uszkodził nie ze swojej ...
Przed zakupem ubezpieczenia autocasco warto zapozn... Zakupowi nowego lub kilkuletniego auta towarzyszy zwykle dodatkowy, niemały wydatek związany z ubezpieczeniem autocasco (AC). I choć polisy takiej nie...
Likwidacja szkód przez internet w Liberty Direct Liberty Direct uruchomiło platformę służącą monitorowaniu likwidacji szkód przez internet. Przy pomocy nowego systemu Klienci towarzystwa będą mogli ś...
Brak ważnego badania technicznego skutkuje poważny... Pamiętaj, że poruszając się po drogach samochodem bez ważnego badania technicznego ryzykujesz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i odmową wypłaty ods...
Jak zachować się gdy przytrafi nam się kolizja dro... Wielogodzinna podróż samochodem, tłum aut na drodze, przebudowy, dziurawa nawierzchnia, a do tego wszystkiego jeszcze nudzące się maluchy w samochodzi...